۶ هزار تن گندم در شهرستان ری خریداری شد | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

۶ هزار تن گندم در شهرستان ری خریداری شد

انتشار: دوشنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۴:۴۵ |
کد خبر: 21519 |
بازدید: 37 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: تاکنون ۶ هزار تن محصول گندم از کشاورزان این شهرستان با نرخ تضمینی خریداری شده است.

به گزارش خبرنگار ما – ابوالفضل خلیل پور افزود: قیمت مصوب برای هر کیلوگرم گندم از سوی دولت ۱۳ هزار ریال است که توسط سه مرکز در این شهرستان خریداری می شود.

وی تصریح کرد: در سال زراعی جاری ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ری در بخش های قلعه نو، کهریزک و حسن آباد زیر کشت آبی گندم قرار دارد.

وی عنوان کرد: با وجود شرایط اقلیمی نامناسب از لحاظ بارندگی و طوفان های بهاری، پیش بینی می شود که ۶۵ هزار تن گندم از ارضی این شهرستان برداشت شود.

خلیل پور ادامه داد: جهاد کشاورزی ری تمهیدات لازم را برای برداشت گندم کشاوزران اندیشیده است که بر این اساس ۷۰ کمباین مهاجر از سایر استان های کشور کار برداشت گندم را تا اوایل تیر ماه برعهده دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال زراعی گذشته، کشاورزان ری با تولید ۷۰ هزار تن گندم رتبه اول استان تهران را به خود اختصاص دادند، افزود: میزان تولید گندم کشاورزان ۶ تن در هر هکتار بود که از میانگین کشوری بالاتر است.

خلیل پور ادامه داد: دانش مدرن کشاورزی، وجود زمین حاصلخیز و آب مناسب از دلایل افزایش میزان تولید گندم این منطقه محسوب می شود که امیدواریم در سال زارعی جاری نیز میزان تولیدات کشاورزان ری بیشتر از این حجم شود.

شهرستان ری با ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی ، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی را تولید می کند، این شهرستان دارای رتبه اول در تولیدگندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات، شیر و رتبه دوم را در تولید تخم مرغ در استان تهران را دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>