کمربندی جنوبی قرچک با تملک ۳۱۹ خانه و زمین بازگشایی شد | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷

کمربندی جنوبی قرچک با تملک ۳۱۹ خانه و زمین بازگشایی شد

انتشار: دوشنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۴:۳۴ |
کد خبر: 21518 |
بازدید: 51 views |
بدون دیدگاه


قر۲۰

قرچک – ابتکارورامین: شهردار قرچک گفت : با تملک ۳۱۳ خانه مسکونی و ۶ قطعه زمین و اجرای عملیات زیر سازی ، آسفالت و جدول کشی ، فاز اول و دوم کمربندی جنوبی قرچک بازگشایی شد.

به گزارش خبرنگار ما – محسن خرمی شریف گفت : اجرای پروژه کمربندی جنوبی قرچک به منظور کاهش میزان ترافیک ، وارد نشدن خودروهای عبوری به سمت شهرستان های ورامین و پیشوا و دسترسی آسان به مناطق و روستاهای جنوبی و شهرک صنعتی قرچک از دومین دوره شورای اسلامی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت.

وی گفت : وجود معارضین متعدد از جمله ۳۱۳ باب منزل مسکونی ، ۶ قطعه زمین ، رودخانه فصلی باقرآباد و تپه تاریخی پوئینک به اعتبار بسیار زیادی نیاز داشت که اجرای این پروژه را سال ها به تأخیر انداخت.

شریف بیان کرد: با تملک آخرین واحدهای مسکونی طول مسیر ، بازگشایی کامل این پروژه ۴ کیلومتری که از میدان شهید ستاری قرچک آغاز و تا میدان پوئینک ادامه دارد صورت گرفت و زیر بار ترافک قرار گرفت.

وی گفت : اجرای این پروژه با هزینه ای بالغ بر ۳۵۵ میلیار ریال انجام شد.

شهردار قرچک با اشاره به واقع شدن تپه باستانی پوینیک در مسیر کمربندی جنوبی قرچک گفت : در اجرای فاز سوم و تکمیلی پروژه کمربندی جنوبی قرچک به دلیل قرار گرفتن تپه باستانی در مسیر آن ، تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر یک هیأت باستان شناس با انجام گمانه زنی و حفر ترانشه ، در حال کاوش لایه های مختلف این منطقه باستانی هستند که این گروه تا کنون به مورد قابل توجهی از یافته های باستان شناسی دست نیافته اند.

شریف گفت : این هیأت برای بررسی بیشتری این منطقه باستانی ، درخواست تمدید مجوز حفاری را ارائه کرده که شهرداری یک ماه دیگر ، این مجوز ۴۵ روزه را تمدید کرد.

وی افزود : اجرای فاز تکمیلی کمربندی جنوبی قرچک منوط به اعلام نظر هیأت باستان شناسی در خصوص حذف و یا باقی ماندن این تپه باستانی است .

قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق استان تهران واقع شده است.

مردم شهرستان های ورامین ، پیشوا و بخشی از مردم استان سمنان برای دسترسی به تهران مجبورند که از این شهر عبور کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>