برداشت گندم از مزارع شهرستان ورامین آغاز شد | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷

برداشت گندم از مزارع شهرستان ورامین آغاز شد

انتشار: دوشنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۴:۰۹ |
کد خبر: 21516 |
بازدید: 63 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین از آغاز عملیات برداشت گندم از مزارع این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – محمد حسین تاجیک افزود: در سال زراعی جاری بیش از ۸ هزار هکتار از اراضی شهرستان ورامین زیر کشت محصول گندم رفته که این میزان نسبت به سال زراعی گذشته به دلیل کاشت محصول کلزا کاهش یافته است.

وی گفت : بیش از یک هزار هکتار از اراضی شهرستان ورامین امسال زیر کشت کلزا رفته است.

تاجیک بیان کرد: سال گذشته از هر هکتار زمین زیر کشت گندم ورامین به طور میانگین ۵ هزار و ۴۰۰ کیلوگرم محصول برداشت شد که پیش بینی می شود که همین میزان گندم از مزارع ورامین در سال زراعی جاری برداشت شود.

وی گفت: برای برداشت گندم ۱۵۰ دستگاه کمباین در شهرستان ورامین حضور دارند که از این تعداد ۳۰ دستگاه بومی و ۱۲۰ از سایر استان ها به ورامین وارد شده اند.

تاجیک افزود: چهار مرکز خرید دولتی در شهرستان ورامین ، پیشوا و پاکدشت آماده تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد .

وی با اشاره به آغاز زمان برداشت محصول کلزا در شهرستان ورامین گفت : یک هزار و ۵۰ هکتار از اراضی ورامین در سال زراعی جاری زیر کشت کلزا رفته که از این میزان ، ۲۰۰ هکتار از مزارع کلزار بر اثر گرمای هوا از بین رفت.

مدیرجهاد کشاورزی ورامین افزود : در توفان های شدید هفته های اخیر ، بیش از ۵۰ درصد از محصول کلزای آماده برداشت ، ریزش کرد و خسارات زیادی را به کشاورزان تحمیل کرد کرد که میزان این خسارت از سوی کارشناسان جهاد کشاورزی و بیمه کشاورزی در حال بررسی است.

وی با بیان این که بیش از ۶۰ درصد از اراضی کلزا تحت پوشش بیمه است که از جبران خسارات کشاورزان بیمه شده خبر داد.

شهرستان ورامین از بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت برخوردار است که به دلیل کمبود منابع آبی تنها ۳۸ هزار هکتار زیر کشت انواع محصولات کشاورزی می رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>