برداشت محصول کلزا از مزارع ورامین آغاز شد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

برداشت محصول کلزا از مزارع ورامین آغاز شد

انتشار: یکشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۰:۰۹ |
کد خبر: 21501 |
بازدید: 64 views |
بدون دیدگاه


ور۵

ورامین – ابتکارورامین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین از آغاز عملیات برداشت کلزا از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – محمد حسین تاجیک گفت : در سال زراعی جاری بیش از یک هزار و ۵۰ هکتار از اراضی شهرستان ورامین زیر کشت محصول کلزا رفت که گرمای بی سابقه و خشکسالی سال گذشته ، حدود ۲۰۰ هکتار از کلزای شهرستان نابود شد.

وی بیان کرد: گیاه کلزا باعث پایداری کشت محصولاتی نظیر گندم و جو می شود و لازم است که این گیاهان در تناوب با کلزا کشت شوند .

وی افزود : کاشت این گیاه باعث حاصلخیزی خاک شده و نقش موثری در کنترل آفات و بیماری های گیاهان بازی می کند.

تاجیک اظهار داشت : سال زراعی گذشته از هر هکتار از اراضی زیر کشت کلزای شهرستان ورامین ، یک هزار و ۴۰۰ کیلوگرم محصول برداشت شد که امسال این برداشت با افت شدید همراه خواهد شد.

وی بیان کرد: توفان های شدید هفته های اخیر باعث شده تا بیش از ۵۰ درصد از محصول کلزای شهرستان که آماده برداشت بود ، ریزش پیدا کرده و از بین رود.

مدیر جهاد کشاورزی ورامین گفت : تلاش می شود تا با ارائه مستندات و با کمک بیمه ، خسارت کشاورزان جبران شود.

مدیر جهاد کشاورزی ورامین گفت : سال گذشته محصول کلزا به صورت تضمینی ۲۷ هزار و ۸۳۰ ریال خریداری شد که با برنامه ریزی دولت ، این رقم در سال زراعی جاری به ازاء هر کیلوگرم به ۲۸ هزار ۶۶۵ افزایش یافته است.

وی افزود: سیلوی ورامین مرکز خرید محصول کلزا در جنوب شرق استان تهران است.

شهرستان ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل محدودیت های منابع آبی تنها ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>