۳۸ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان شهرستان ری پرداخت شده است | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

۳۸ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان شهرستان ری پرداخت شده است

انتشار: شنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۲:۱۶ |
کد خبر: 21483 |
بازدید: 56 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: رییس کمیته امداد شهرستان ری گفت: ۳۸ میلیاد ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۲۱۰ مددجو و فرزندانشان در سال ۹۶ پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ما – یدالله صفری افزود: سقف وام های اشتغالزایی مدد جویان کمیته امداد ۳۰۰ میلیون ریال بوده که به طور متوسط برای ۳۰۰ نفر در سطح شهرستان ری اشتغال ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: ۹۵۰ مددجو به مراکز فنی و حرفه ای معرفی شده اند و به صورت رایگان تحت آموزش های فنی و حرفه ای قرار گرفته اند، مددجویان پس از گذرندان دوره های آموزش در راستای رشته آموزش دیده با اعطای وام خود اشتغالی و یا با معرفی به کارخانجات و سازمان های مرتبط با کمیته امداد صاحب شغل و درآمد شده اند.

صفری ادامه داد: ۵۰ نفر از مددجویانی که دوره های فنی و حرفه ای را گذرانده اند در سال ۹۶ به ادارات و کارخانجات معرفی شده اند و همچنین ۱۴ نفر از فرزندان پسر افراد تحت حمایت کمیته امداد به دلیل نان آور بودن از خدمت سربازی در سال ۹۶ معاف شده اند.

وی یادآور شد: ۳۵۰ وام کارگشایی به میزان ۲۰ میلیارد ریال به صورت قرض الحسنه به مددجویان کمیته امداد در شهرستان ری پرداخت شده است که سقف این وام ها سه میلیون تومان بود.

صفری با بیان اینکه ۶ هزار و ۱۰۰ مددجو در قالب ۳ هزار و ۶۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان ری قرار دارند افزود: ۵۲۰ دانش آموز، ۱۱۰ دانشجو از کمیته امداد شهرستان ری مستمری دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ری در سال ۹۶ توانست ۶۰ جهیزیه، ۳۲ کمک هزینه برای دامادهای تحت حمایت را تامین کند اظهار کرد: ۱۰ خانه برای مددجویان شهرستان ری خریداری شد و همچنین ۸۰ خانه مددجویان تعمیر و بازسازی شد.

صفری در ادامه به برخی جوسازی ها علیه کمیته امداد توسط رسانه های بیگانه اشاره کرد و یادآور شد: کمیته امداد وجوهی که در قالب کمک های مردمی و صدقات دریافت می کند تکلیف شرعی و قانونی دارد که در همان منطقه صرف کند و هیچگونه درآمدی از شهرهای ایران برای سفره افطاری در سایر کشورها صرف نمی شود.

وی ادامه داد: برخی کشورها در منطقه از مدل عملکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) در ایران کپی بردار کرده اند و رسانه های بیگانه از این مورد سوء استفاده کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>