آبرسانی سیار به حیات وحش کویر مرکزی ورامین آغاز شد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

آبرسانی سیار به حیات وحش کویر مرکزی ورامین آغاز شد

انتشار: شنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۲۱:۴۱ |
کد خبر: 21480 |
بازدید: 77 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: رئیس اداره حفاظت محیط زیست ورامین از آغاز عملیات آبرسانی سیار به حیات وحش مناطق حفاظت شده در کویر مرکزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – منظور گل محمدی اظهار کرد: همه ساله با آغاز فصل گرما و به دلیل کمبود منابع آبی ناشی از بارش محدود در مناطق کویری ، اداره محیط زیست به منظور کمک به ادامه حیات حیوانات کویر مرکزی ورامین ، اقدام به آبرسانی سیار به این مناطق می کند.

وی حیات وحش ورامین را شامل کل ، قوچ ، بز ، میش و جبیر اعلام کرد.

وی بیان کرد: سه آبشخور طبیعی در کویر مرکزی با آب چشمه، بخش عمده ای از آب مورد نیاز تامین می شود ولی به منظور کمک به آبرسانی به وحوش ، دو آبشخور مصنوعی نیز در منطقه احداث شده که آب آن توسط تانکر و به صورت سیار تأمین می شود.

گل محمدی بیان کرد: ماهانه بیش از یکصدهزار لیتر آب در مناطق زندگی حیات وحش ورامین توزیع می شود.

وی گفت : بارندگی های اخیر باعث شده تا پوشش گیاهی منطقه برای تغذیه حیات وحش مناسب باشد و نیازی به تعلیف مصنوعی در این مناطق نیست.

وی افزود: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری در بین وحوش ، تمامی آبشخورها به طور مستمر ضدعفونی و گندزدایی می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ورامین گفت: محیط بانان شهرستان ورامین به طور مستمر و به صورت شبانه روزی در منطقه حضور داشته و ضمن دیدار از مخازن آب و آبشخورها با هر گونه شکار غیر قانونی برخورد می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>