آتش سوزی مزارع غلات در ورامین مهار شد | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷

آتش سوزی مزارع غلات در ورامین مهار شد

انتشار: سه شنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۶:۰۶ |
کد خبر: 21434 |
بازدید: 88 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ورامین از مهار آتش سوزی گسترده در مزارع غلات این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – بهنام کرمانی گفت: عوامل آتش نشانی با اطلاع از بروز آتش سوزی در مزارع غلات شهرستان سریع به محل اعزام شدند.

وی افزود : این حادثه در منطقه خیرآباد ورامین رخ داده بود که در آن یک مزرعه غلات به دلایلی که از سوی کارشناسان در دست بررسی است دچار حریق شده بود.

به گفته وی، عوامل ایستگاه شماره دو سازمان آتش نشانی آتش را مهار کردند.

وی اظهارداشت: با توجه به سرعت آتش سوزی در مزرعه ، آتش نشانان از تمامی امکانات برای مقابله با این حادثه و سرایت آن به سایر مزارع جلوگیری کردند.

کرمانی با اشاره به آغاز زمان برداشت محصولات غلات در دشت ورامین از کشاورزان خواست ضمن تسریع در برداشت محصول ، از نگاه داشتن اجسام براق در مزرعه جلوگیری، در نزدیکی مزرعه آب ذخیره کنند و از انداختن ته سیگار در حاشیه مزرعه بپرهیزند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

۲۱ هزار هکتار از زمین های ورامین زیرکشت غلات رفته است که با گرم شدن هوا همه ساله آتش سوزی های متعددی در این مزارع رخ می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>