قیام ۱۵ خرداد نقطه آغازین انقلاب اسلامی بود | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

قیام ۱۵ خرداد نقطه آغازین انقلاب اسلامی بود

انتشار: دوشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۰:۳۰ |
کد خبر: 21422 |
بازدید: 76 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: شهردار قرچک گفت: قیام ۱۵ خرداد در سال ۴۲ نقطه آغازین انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی‌(ره) بود.

به گزارش خبرنگار ما – مراسم گرامیداشت سالگرد شهدای گرانقدر قیام پانزده خرداد ۴۲ دشت ورامین با حضور مسئولان و مردم شهید پرور  در روی پل باقرآباد قرچک برگزار شد.

محسن شریف شهردار قرچک در مراسم گرامیداشت سالگرد شهدای گرانقدر قیام پانزده خرداد ۴۲ اظهار داشت: قیام ۱۵ خرداد در سال ۴۲ نقطه آغازین انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی‌(ره) بود.

وی گفت: رسالت امروز ما این است که خط مشی فکری امام راحل را با زبان عمل به اقشار مختلف اجتماعی معرفی کنیم و فرهنگ و گفتمان وی را به خوبی در جامعه تشریح کنیم.

شریف تاکید کرد: نسل جوان تشنه شنیدن و دانستن فضایل امام خمینی(ره) است  و ما باید سیره و زندگی ایشان را به عنوان الگو معرفی کنیم و در این راه نباید از شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲ غافل شد.

 قر۱

وی افزود: شهدای ۱۵ خرداد دارای بصیرت والایی بودند و ویژگی شهدای ۱۵ خرداد کفن پوش بودن آنها بود.

شهردار قرچک تاکید کرد: شهدای ۱۵خرداد سال۴۲ از شهر پیشوا، ورامین و قرچک بودند که ۲۷ کیلومتر پیاده روی کردند تا به پل تاریخی و مشهد الشهدای باقرآباد رسیدند و در آنجا به گلوله بسته شدند.

وی تصریح کرد: شاه و مزدورانش برای اینکه نقشه‌های خود را اجرایی کنند از هیچ گونه جنایتی دریغ نمی‌کردند و بسیاری از مردم را به خاک و خون کشیدند.

شهردار قرچک  در پایان تاکید کرد: باید دستاوردهای قیام تاریخی ۱۵ خرداد ۴۲ از طریق دروس مدارس، دانشگاه‌ها و رسانه‌ها تبیین شود، تا راه شهدا و امام راحل ادامه پیدا کند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>