اولین نمایشگاه گروهی تخصصی تذهیب و پته دوزی در گالری استاد وزیری ورامین گشایش یافت | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

اولین نمایشگاه گروهی تخصصی تذهیب و پته دوزی در گالری استاد وزیری ورامین گشایش یافت

انتشار: شنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۵:۵۰ |
کد خبر: 21358 |
بازدید: 102 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: همزمان با سالروز میلاد کریمه اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و با حضور هنرمندان و پیشکسوتان هنرهای تجسمی اولین نمایشگاه گروهی تخصصی تذهیب و پته دوزی در گالری استاد وزیری ورامین ٩ خرداد ماه ٩٧ گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ما – این نمایشگاه عصر روز چهار شنبه ٩ خرداد ماه سالجاری  با حضور پیشکسوتان هنرهای تجسمی و هنرجویان هنرستان ام البنین (س) در گالری استاد وزیزی فرهنگسرای رازی  شهرستان ورامین  افتتاح گردید.

طاهر طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین ضمن تبریرک میلاد امام حسن مجتبی(ع) گفت: تذهیب را می‌توان مجموعه‌ای از نقش‌های بدیع و زیبا دانست که نقاشان و هنرمندان این عرصه برای هرچه زیباتر کردن کتاب‌های مذهبی، علمی، فرهنگی، تاریخی، دیوان اشعار، جُنگ‌های هنری و قطعه‌های زیبای خط به کار می‌برند.

طاهری افزود با نزدیک شدن به مراسم  ١۴ و ١۵ خرداد این اداره با همکاری هنرستان  دخترانه ام الینین(س) اقدام به برگزاری نمایشگاه تذهیب و پته دوزی نموده است که در این نمایشگاه هنری۷۰ اثر از هنرمند جویان هنرستان دخترانه ام البنین (س) در رشته تذهیب و پته دوزی انتخاب و به نمایش گذشته شده است.

گفتنی است این نمایشگاه از تاریخ  ٩  الی ١٣ خرداد در گالری استاد وزیری مجتمع فرهنگی ، هنری  رازی از ساعت ١۶ تا ٢٠ جهت بازدید علاقمندان گشوده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>