برگزیدگان یادواره ادبی ۱۵ خرداد پیشوا معرفی شدند | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

برگزیدگان یادواره ادبی ۱۵ خرداد پیشوا معرفی شدند

انتشار: پنج شنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۳۶:۱۳ |
کد خبر: 21329 |
بازدید: 81 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: رتبه های برتر یادواره ادبی ۱۵ خرداد شهرستان پیشوا روز پنجشنبه طی آیینی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ما – براساس اعلام هیات داوران این یادواره در بخش داستان، معراج عبدوس، مرسم السادات شریفی و حسین بائی رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

همچنین سهراب محمدزاده از قرچک، زهرا شریفی از پاکدشت و سید مسعود میرسالاری از پیشوا رتبه های اول تا سوم را در بخش شعر کسب کردند.

به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشوا، در بخش شعر که با موضوعات قیام خونین ۱۵ خرداد، مناسبت های ماه رمضان و موضوع آزاد برگزار شد ۲۹۶ اثر به دبیرخانه جشنواره راه یافت که در نهایت ۱۲۶ اثر به مرحله نهایی رسید.

امیرحسین طاهری روز پنجشنبه درحاشیه این آیین در تالار شیخ جنید صحن مطهر امامزاده جعفربن موسی الکاظم (ع) به خبرنگار ایرنا گفت: در بخش داستان با رویکرد استعدادیابی با هماهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان های ورامین ، قرچک ، پیشوا و پاکدشت سه موضوع قیام ۱۵ خرداد، حمایت از کالای ایرانی و موضوع آزاد، یک هزارو ۵۷ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بعد از ارزیابی های اولیه، ۷۲۴ اثر به مرحله نهایی راه یافتند که در نهایت داوران یادواره ، نفرات برتر را معرفی کردند.

به گفته وی، به نفر اول هر یک از بخش ها علاوه بر لوح تقدیر و تندیس جشنواره، ۵ میلیون ریال جایزه نقدی، نفر دوم لوح تقدیر، تندیش جشنواره و ۴ میلیون ریال جایزه نقدی و به نفر سوم علاوه بر لوح تقدیر و تندیس، ۳ میلیون ریال جایزه نقدی تقدیم می شود.

در این قیام خونین کفن پوشان دشت ورامین در ۱۵ خرداد سال ۴۲ هفت جوان دشت ورامین به نام های سیدمرتضی طباطبایی، حسن خانی ، عزت الله رجبی، امیرهوشنگ معصومشاهی، جعفر عرب مقصودی، مسیب مهابادی و ابوالقاسم اردستانی که در اعتراض به دستگیری حضرت امام به سمت تهران حرکت کرده بودند، به دست نیروهای رژیم شاهنشاهی به شهادت رسیدند.

شهرستان پیشوا در جنوب شرق تهران واقع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>