اعتیاد از مهمترین علل طلاق در کشور است | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

اعتیاد از مهمترین علل طلاق در کشور است

انتشار: چهارشنبه, ۹ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۳۹:۰۴ |
کد خبر: 21313 |
بازدید: 39 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: رئیس اداره تبلیغات اسلامی قرچک گفت: اعتیاد از مهمترین علل طلاق در کشور است و اعتیاد به‌عنوان یک بیماری، درصد بالایی از طلاق ها موثر است و به‌ عنوان عامل تاثیرگذار نقش بسیار مهمی در فروپاشی خانواده ها دارد.

به گزارش خبرنگار ما – حجت‌الاسلام و المسلمین رضا غلامی رئیس اداره تبلیغات اسلامی قرچک در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اعتیاد از مهمترین علل طلاق در کشور است و اعتیاد به‌عنوان یک بیماری، درصد بالایی از طلاق ها موثر است و به‌ عنوان عامل تاثیرگذار نقش بسیار مهمی در فروپاشی خانواده ها دارد.

وی افزود: همسر یا مادر خانواده پس از اینکه متوجه شد یکی از افراد به این معضل دچار شده است باید سریعاً با ایجاد انگیزه و اجتناب از پرخاشگری و سرزنش، برای روان درمانی و دارو درمانی و مراحل ترک اعتیاد وی اقدام کند و رفتار بد اطرافیان امکان بازگشت به سمت اعتیاد را در فرد معتاد افزایش می دهد.

غلامی خاطر نشان کرد: در برخی موارد شاهد بوده ایم که مرد برای اینکه بتواند بدون دردسر مواد مخدر مصرف کند و مؤاخذه نشود و با همسرش متارکه نکند همسر خود را به مواد مخدر آلوده می‌کند و به اصطلاح برای خودش شریک جرم پیدا می‌کند در این راستا زندگی پر از آلودگی شده که عوارض و پیامدهای مخربی برای فرزندان و جامعه دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: زوج هایی که فرزند دارند باید تلاش و صبوری بیشتری انجام دهند تا مانع از طلاق شوند زیرا طلاق با داشتن فرزند، بسیار سخت و وحشتناک است و کلیه کارشناسان اعتیاد را از معضلات مهم امروزه می دانند که نهاد اصلی جامعه را دچار آسیب می‌کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قرچک در پایان مسئولین و خانواده را به داشتن برنامه برای برخورد جدی با تولیدکنندگان و واردکنندگان مواد مخدر، تشکیل کارگروه برای مبارزه با اعتیاد، مواظبت از فرزندان و افراد خانواده، تکیه بر آموزش و درمان و پیشگیری سفارش کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>