۱۵ خرداد و سه اثر نمایشی در پیشوا | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

۱۵ خرداد و سه اثر نمایشی در پیشوا

انتشار: سه شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۵:۱۴ |
کد خبر: 21293 |
بازدید: 41 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: در نشست رسانه ای پنجمین همایش سراسری تئاتر مردمی خرداد اعلام شد که قرار است در شهر پیشوا که در آن قیام ۱۵ خرداد اتفاق افتاد سه اثر نمایشی اجرا شود.

به گزارش خبرنگار ما – نشست رسانه ای پنجمین همایش سراسری تئاتر مردمی خرداد صبح روز دوشنبه هفتم خرداد ماه با حضور امیرحسین شفیعی دبیر همایش و کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری برگزار شد.

در ابتدای این نشست شفیعی با اشاره به اینکه این همایش با محوریت زندگی و مبارزات و اندیشه امام خمینی و همچنین قیام ۱۵ خرداد هر ساله در خرداد ماه برگزار می شود، عنوان کرد: امسال در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم و این همایش قرار است رویکردی به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کنار رخدادهای ۱۵ خرداد و زندگی امام راحل داشته باشد.

در ادامه کوروش زارعی با اشاره به اینکه جای خالی پرداختن به زندگی و مبارزات امام خمینی (ره) در تئاتر خالی است، عنوان کرد: امام خمینی همیشه عقیده داشتند که ما باید انقلاب مان را به جهان صادر کنیم و تئاتر هم از جمله رسانه هایی است که می تواند در این کار موفق باشد. به نظر من و همکارانم ما سال به سال توانستیم قدم های خیلی مثبتی در این زمینه برداریم چون چشم انداز بزرگی برای این همایش ترسیم کرده ایم.

شفیعی متذکر شد: همایش تئاتر مردمی خرداد ۲ بخش دارد که بخش اول آن از ۸ تا ۱۲ خرداد ماه در تهران و بخش دوم از ۱۲ تا ۱۵ خرداد ماه در شهرستان ها و مراکز استانی دنبال می شود. همچنین ویژه برنامه ای نیز در ۱۴ و ۱۵ خرداد خواهیم داشت که برنامه ۱۴ خرداد ماه شامل اجرای آثار نقالی و پرده خوانی در مرقد امام خمینی (ره) خواهد بود که از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در صحن شهدا و صحن حاج احمد آقا برگزار می شود. همچنین برای ۱۵ خرداد نیز برنامه ای تدارک دیده شده است و در جهت تمرکززدایی از شهر تهران قرار است در شهر پیشوا که در آن قیام ۱۵ خرداد اتفاق افتاد سه اثر نمایشی اجرا شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>