طرح مبارزه با جانوارن موذی در جنوب تهران آغاز شد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

طرح مبارزه با جانوارن موذی در جنوب تهران آغاز شد

انتشار: سه شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۵:۰۱ |
کد خبر: 21292 |
بازدید: 54 views |
بدون دیدگاه


ری۱

ری – ابتکارورامین: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۹ گفت: طرح مقابله با جانوران مضر شهری با اولویت معابر منتهی به ۴۳ مسجد و اماکن مذهبی جنوب تهران درماه مبارک رمضان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ما – مهرداد زنگنه فر افزود: ۳۰۰ تله چسبی در کلونی های موش ها قرار می گیرد تا جلوی تولید مثل بالای این جانوران مضر شهری گرفته شود.

وی تصریح کرد: ۱۷۴ منفذ فعال موش ها شناسایی و نسبت به طعمه گذاری آنها اقدام می شود، همچنین با کنترل و جمع آوری به موقع پسماندهای غذایی سعی شده جلوی تغذیه و تکثیر موش ها نیز مسدود شود.

وی ادامه داد: در این طرح علاوه بر آموزش به ۳۵۰ شهروند و خادم مسجد، ۶۵۰ بروشور آموزشی، ۶۴۰ کتابچه آموزشی نیز در این زمینه توزیع می شود.

وی با اشاره به فعالیت اکیپ های کنترل جانوران مضر شهری بیان کرد: این اکیپ ها آموزش های لازم در این زمینه را فرا گرفته اند و با حضور در نواحی جنوب تهران نسبت به زنده گیری سگ های ولگرد نیز اقدام می کنند.

زنگنه فر یاد آور شد: شهروندان در صورت مشاهده نقطه آلوده به جانوران مضر شهری می توانند با تلفن ۱۳۷ تماس و این مکان های آلوده را به همکاران در این سامانه اطلاع دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

وی گفت که مساجد سید الشهدا در شهرک فرهنگیان، امام زمان (عج) در خیابان بهمنیار، ولی عصر (عج) در خیابان صمدی، حضرت ابوالفضل(ع) خیابان انقلاب، امام زمان (عج) خیابان لقمان جنوبی و مسجد حضرت ابوالفضل (ع) محله نعمت آباد از مساجدی هستند که در قالب این طرح قرار می گیرند.

زنگنه فر در ادامه به رفع ۱۴ مورد مزاحمت صنوف مقابل مساجد اشاره کرد و یادآور شد: رفع مزاحمت و آلودگی صنوف با اولویت صنوف منتهی به مساجد در خیابان ماهان مقابل مسجد ۱۴ معصوم (ع)، خیابان برادران شکری و خیابان لطیفی تقاطع میعاد شمالی انجام شده است.

منطقه ۱۹ شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در جنوب غربی این شهر قرار دارد. این منطقه ب‍‍ا وس‍‍عت‍‍ی برابر ۹۲ کی‍لومت‍ر مرب‍‍ع دارای پنج ن‍‍احی‍ه و ۱۴ مح‍له است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>