جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فیروزکوه برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فیروزکوه برگزار شد

انتشار: یکشنبه, ۶ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۸:۵۳ |
کد خبر: 21256 |
بازدید: 70 views |
بدون دیدگاه


فیروز

فیروزکوه – ابتکارورامین: جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فیروزکوه به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان و با حضور آقای شنعه مدیرعامل بنیاد توسعه تعاون و کارآفرینی استان تهران ، بخشداران مرکزی و ارجمند ، معاونت برنامه ریزی ، اداری و مالی فرمانداری ، روسای ادارات و بانکهای عامل ۶ خرداد ماه در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – جلسه شهرآشوب رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گزارشی از اقدامات اداره در خصوص موضوع جلسه ارائه نمود و همچنین طبق دستور جلسه به بررسی اقدامات ادارات شهرستان طبق مصوبات جلسات قبل پرداخته شد.

در ادامه مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه و تبریک ایام مبارک ماه رمضان و با اشاره به تعیین شعار سال به نام حمایت از کالای ایرانی بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) و حمایت دولت محترم از کارآفرینان بیان داشت: اگر بتوانیم به تعداد ظرفیت های مورد نیاز شغل ایجاد کنیم هر کسی بر اساس تخصص و توانمندی خود میتواند از ظرفیت های موجود استفاده کند و مشغول به کار شود.

وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی افزود: در بحث سامانه های مطرح شده اعم از مشاغل خانگی، سامانه کارا، سامانه رصد اهتمام ویژه داشته باشند. روسای شعب بانک ها در شهرستان با رویکرد جدی تری مسائل را پیگیری کنند چرا که فرایند دشواری برای تخصیص تسهیلات طی می شود تا با توجه به شرایطی به افراد تعلق بگیرد و در این بخش از کار اگر ریزش داشته باشیم در واقع اقدامی صورت نگرفته است.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به مهلت محدود برای جذب اعتبار سال جاری، پیگیری ها با اهتمام ویژه ای انجام شود تا اقدامات مثبتی در سطح شهرستان صورت بگیرد.

همچنین با اشاره به اهمیت ایجاد بازار عرضه محصولات افزود: تولید در صورت وجود بازار فروش خوب است. در حال پیگیری هستیم تا از ظرفیت های بخش های خصوصی و سرمایه گذاران استفاده کنیم. اما تولیدکنندگان داخلی شهرستان نیز نیاز به حمایت مسئولین دارند و باید مورد حمایت بیشتری قرار بگیرند چرا که اگر فقط با روند اداری امور پیش روند و ملاحظاتی صورت نگیرد، اتفاقات مثبتی که انتظار داریم رخ نخواهد داد.

فیروز۱

فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به مشاغل خانگی اظهار داشت: ۶۰% جذب اعتبار، رقم پایینی است و باید در سامانه های مختلف و مواردی که نیاز به اصلاح طرح دارند پیگیری صورت بگیرد تا این درصد افزایش یابد. شهرستان فیروزکوه به عنوان قطب صنایع دستی گلیم بافی مورد توجه است و بحث برند سازی برای آن پیگیری شود تا بتوانیم از ظرفیت های موجود بهره برداری نمائیم همچنین برای جذب سرمایه گذاران، فضاسازی لازم است و میتوانیم سرمایه ها را به سمت این صنعت هدایت کنیم.

وی خطاب به بخشداران خاطرنشان کرد: بخشداری ها همچون سنوات قبل بر عملکرد دهیاری ها در این خصوص نظارت ویژه داشته باشند و پیگیری ها محدود به ادارات نباشد. درخواست متقاضیان روستایی برای دریافت تسهیلات را پیگیری و مواردی که لازم به پیگیری فرمانداری است منعکس کنند تا انجام شود.

همچنین ادامه داد: بحث تعاونی توسعه عمران شهرستان ظرفیت بسیار بالایی است که پس از طی فرایند هیئت موسس و ثبت به مرحله اجرایی رسید، اطلاع رسانی دقیق و کامل توسط اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در اختیار روسای ادارات قرار بگیرد تا اطلاعات را به کارکنان، پیمانکاران و افرادی که مرتبط هستند منتقل کنند تا آنها به این تعاونی وارد شوند، سهام دار باشند و از مزیت های آن استفاده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>