اجرای طرح ضیافت ویژه ماه رمضان در قرچک | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

اجرای طرح ضیافت ویژه ماه رمضان در قرچک

انتشار: سه شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۰۹:۴۲ |
کد خبر: 21096 |
بازدید: 70 views |
بدون دیدگاه


قر۲ (۱)

قرچک- ابتکارورامین: فرماندار شهرستان قرچک بابیان اینکه نظارت‌ مستمر و گسترده بر بازار توسط گشت‌های ستاد تنظیم بازار انجام شود، گفت: طرح ضیافت در شهرستان قرچک باهدف تنظیم بازار و عرضه مناسب‌تر کالا اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار ما – مسعود مرسل پور در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان قرچک که با محوریت ماه مبارک رمضان در محل فرمانداری برگزار شد، هدف از تشکیل جلسات ستاد تنظیم بازار که با حضور همیشگی و تأثیرگذار اعضا، و در آستانه ماه مبارک رمضان برگزار می‌گردد را تنظیم و کنترل قیمت‌ها در بازار دانست و اظهار داشت: می‌توان با درایت و تدبیر مایحتاج مردم را باقیمت واقعی توسط متولیان تهیه و به مصرف‌کنندگان عرضه داشت.

وی ابراز امیدواری کرد: طرح ضیافت در شهرستان قرچک باهدف تنظیم بازار و عرضه مناسب‌تر کالا اجرایی شود.

فرماندار شهرستان قرچک بر لزوم هماهنگی و همکاری همه ادارات و نهادها در اجرای طرح ضیافت تأکید کرد و از همه دستگاه‌ها خواست همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

 مرسل پور تأکید کرد: نظارت‌های مستمر و گسترده در بازار و اشباع بازار از مایحتاج و کالاهای اساسی مردم از اساسی‌ترین و مهم‌ترین هدف ستاد تنظیم بازار شهرستان قرچک است.

 قر۲ (۲)

*نظارت‌های مستمر و گسترده بر بازار توسط گشت‌های ستاد تنظیم بازار در ماه رمضان

وی بیان داشت: شهرداری، اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف نسبت به اطلاع‌رسانی دقیق مبنی بر برخورد قانونی در خصوص موضوعات احتکار و گران‌فروشی از روز چهارشنبه مورخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه در نقاط مختلف شهرستان اهتمام ورزند.

رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان قرچک تصریح کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی به‌طور مستمر نسبت به کنترل بازار اعم از ارائه اجناس کیفی و احیاناً مشکلات ترازوهای دیجیتال و کم‌فروشی اقدام نمایند و در صورت مواجهه با آن اقدام قانونی در اسرع وقت صورت گیرد و اطلاع‌رسانی لازم به جهت بازدارندگی بیشتر در سطح شهرستان بخصوص روستاها صورت گیرد.

 قر۲ (۳)

*نظارت مستمر جهاد کشاورزی بر نحوه توزیع گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ و شیر در ماه رمضان

مرسل پور گفت: اداره جهاد کشاورزی شهرستان نسبت به پیگیری و توزیع با اولویت گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ و شیر با جدیت تمام و بر اساس آمار جمعیتی شهرستان در سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ اقدام کند و نتایج آن را در اسرع وقت به فرمانداری اعلام نماید.

فرماندار قرچک افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف نظارت مستمر بر نحوه پخت و عرضه نان اعم از کمی و کیفی و جلوگیری و ممانعت از هرگونه عدم فعالیت نانوایی‌ها به‌ویژه در ایام سحر و افطار در سطح شهرستان اقدام نمایند.

 قر۲ (۴)

وی تأکید کرد: اداره تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، شبکه بهداشت، اداره صنعت، معدن و تجارت و نیروی انتظامی با برقراری و ایجاد گشت‌های مشترک از محل‌های توزیع مواد غذایی به‌ویژه آش و حلیم در ماه مبارک رمضان اقدام و از فعالیت افرادی که فاقد کارت بهداشت و یا فاقد پروانه کسب می‌باشند، با جدیت برخورد نمایند.

 قر۲ (۵)

مرسل پور اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف بر اساس ماده ۳۰ قانون نظام صنفی نسبت به بررسی و تأیید حداکثر ۱۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب به جنت توزیع غذای بیرون بر از بین رستوران‌ها، آشپزخانه‌ها و مراکز عرضه غذا در سطح شهرستان اقدام کند.

 قر۲ (۶)

*تقدیر از ۵ واحد نمونه صنفی بعد از ماه مبارک رمضان

رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان قرچک بیان داشت: از ۵ واحد نمونه شهرستان که شامل فروشگاه مواد غذایی، پروتئینی و نانوایی‌ها که به‌طور ویژه در طرح ضیافت و به نحوه احسن با ستاد تنظیم بازار همکاری داشته، و توسط کمیسیون نظارت شهرستان به دبیرخانه ستاد تنظیم بازار فرمانداری معرفی می‌گردد به نحوی موردتقدیر و تشکر قرار خواهند گرفت.

وی در پایان گفت: ساعات کاری واحدهای صنفی به‌خصوص صنوف و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی با هماهنگی نیروی انتظامی شهرستان به‌گونه‌ای اجرایی گردد که ضمن عرضه مواد غذایی از هرگونه مشکلات احتمالی پیشگیری شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>