جهاد کشاورزی قرچک توسعه کشت گلخانه‌ای را با جدیت دنبال کند | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

جهاد کشاورزی قرچک توسعه کشت گلخانه‌ای را با جدیت دنبال کند

انتشار: سه شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۰۸:۲۵ |
کد خبر: 21094 |
بازدید: 71 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: معاون برنامه‌ریزی واداری مالی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: جهاد کشاورزی شهرستان قرچک توسعه کشت گلخانه‌ای را با جدیت و سرعت بیشتری دنبال کند.

به گزارش خبرنگار ما – مصطفی زینت‌بخش در جلسه ستاد توسعه کشت‌های گلخانه‌ای شهرستان قرچک به اهمیت، گسترش و نقش کشت واحدهای گلخانه‌ای در اقتصاد مقاومتی و در شرایطی که شهرستان باکم آبی و نیاز روزافزون به محصولات کشاورزی نیز مواجه است، تأکید کرد.

وی افزود: تولید محصولات کشاورزی در فضای گلخانه‌ای، حجم تولید داخلی را افزایش خواهد داد و مصرف آب را هم کاهش می‌دهد.

معاون برنامه‌ریزی واداری مالی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: با توجه به تعهدات سازمان جهاد کشاورزی استان تهران نسبت به احداث واحدهای گلخانه‌ای بزرگ و کوچک برای شهرستان، ابراز امیدواری کرد که شرایط و بستر لازم برای احداث واحدهای گلخانه‌ای در شهرستان ایجاد شود و با رفع مشکلات و موانع، شاهد رونق کسب‌وکار در این بخش باشیم.

 قر۱

زینت‌بخش توسعه کشت گلخانه‌ای و کم کردن مصرف آب کشاورزی به‌عنوان اصلی‌ترین موضوعات اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: با توجه به نامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران مبنی بر تعهد ۲۵ هکتاری برای احداث واحدهای گلخانه‌ای بزرگ و ۶ هکتار برای احداث واحدهای گلخانه‌ای کوچک برای شهرستان، تمامی اعضای کارگروه نهایت تلاش، همکاری و مساعدت لازم را برای محقق شدن این مهم اختصاص دهند.

 قر۲

وی بابیان اینکه جهاد کشاورزی توسعه کشت گلخانه‌ای را با جدیت و سرعت بیشتری دنبال کند، بیان داشت: در اسرع وقت متقاضیان احداث گلخانه نسبت به صدور مجوز بابت احداث سازه سبک از شهرداری اقدام نمایند. همچنین شهرداری متعهد شده است نهایت همکاری و مساعدت لازم را معمول و متعاقب آن تسریع در ارسال پرونده‌های متقاضیان گلخانه به کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان صورت گیرد.

 قر۳

معاون برنامه‌ریزی واداری مالی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: با توجه به طرح مشکلات توسط متقاضیان احداث گلخانه‌ها مبنی بر شروع و اجرای کار بدون حتی احداث یک اتاق که همه اعضا ستاد در این موضوع هم‌نظر بودند، شهرداری و شورای اسلامی شهر در صورت ارائه مدارک مستند و تأییدیه فرمانداری نسبت به مجوز موقت شروع به ساخت اقدام نمایند.

 قر۴

در ادامه علی‌اشرف کریمیان رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان قرچک به ارائه گزارشی در رابطه احداث گلخانه‌ها پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>