اختصاص بسته‌های تشویقی دولت به مشترکین کم‌مصرف | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

اختصاص بسته‌های تشویقی دولت به مشترکین کم‌مصرف

انتشار: دوشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۲۷:۲۷ |
کد خبر: 21075 |
بازدید: 35 views |
بدون دیدگاه


قر۳

قرچک – ابتکارورامین: فرماندار قرچک با بیان اینکه مصرف انرژی در کشور بالاست، گفت: دولت به مشترکین کم‌مصرف در حوزه آب و برق در فصل تابستان بسته‌های تشویقی اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار ما – مسعود مرسلپور پیش از ظهر امروز در همایش مدیریت مصرف انرژی که با حضور کشاورزان، صنعتگران و روسای ادارات در کانون ملائک برگزار شد، اظهار کرد: همه مردم کم و بیش در جریان نحوه مصرف انرژی و هدررفت انرژی در شهر و کشور هستند و باید در این خصوص برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: برنامه خاصی برای مصرف بهینه انرژی اندیشیده شده است، این برنامه‌ها باید در کشور اجرایی شود، چراکه موضوع مصرف انرژی در کشور جدی است.

فرماندار قرچک تصریح کرد: در کشور محدودیت منابع وجود دارد، بنابراین باید در مصرف همه منابع صرفه‌جویی صورت گیرد و تلاش شود تا منابع را به آیندگان نیز انتقال دهیم.

 قر۷

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی‌هایی که انجام شد و تحقیقاتی که صورت گرفت، مردم ایران در مصرف منابع انرژی اسراف می‌کنند و از مشترکین پرمصرف در جهان هستند که این موضوع باید به جد پیگیری شود.

مرسلپور گفت: در سال گذشته هیچ‌گونه قطعی آب، برق و گاز در قرچک وجود نداشت، این موضوع نشان داد که این مهم حاصل تلاش فعالیت‌های شبانه‌روزی مدیران و کارکنان ادارات خدمات‌رسان است.

 قر۵

وی اظهار کرد: در خصوص بسته‌های تشویقی که دولت به بخش صنعت، کشاورزی و نهادهای دولتی برای کم‌مصرف کردن ارائه کرده است، باید اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد و فرهنگ‌سازی این موضوع باید از ریشه رفع شود؛ بعضی‌ها درست مصرف کردن را با مصرف نکردن را اشتباه می‌گیرند و در مصرف انرژی‌ها افراط‌ و تفریط می‌کند.

فرماندار قرچک بیان کرد: در هیچ جای دنیا آب مصرفی با آب صنعت و کشاورزی یکی نیست، آب صنعت و کشاورزی باید از پساب تهیه شود، البته در این خصوص در زیرساخت‌ها مشکل‌ داریم، چراکه مصارف آب مصرفی از یکدیگر جدا نکرده‌ایم.

وی در پایان متذکر شد: در کشور ما مصرف انرژی‌ها به یکدیگر وابسته است در صورتی‌ که یکی از این انرژی‌ها قطع شود آن‌ یکی نیز قطع می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>