شروع به کار پروژه فاضلاب شهرک گل شهر و پوئینک قرچک به طول ۱۶ کیلومتر | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

شروع به کار پروژه فاضلاب شهرک گل شهر و پوئینک قرچک به طول ۱۶ کیلومتر

انتشار: شنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۴:۲۹ |
کد خبر: 21042 |
بازدید: 75 views |
بدون دیدگاه


قر۲

قرچک – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: پروژه فاضلاب شهرک گل شهر و منطقه پوئینک شهرستان قرچک به طول ۱۶ کیلومتر در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار ما – مسعود مرسل پور در حاشیه بازدید از اجرای پروژه فاضلاب شهرک ۱۰۰۰ واحدی گل شهر و منطقه پوئینک اظهار داشت: در سال گذشته نصبت به جمع‌آوری فاضلاب شهرک ۱۰۰۰ واحدی گل شهر توسط آب و فاضلاب و شهرداری اقدامات خوبی را انجام شد، یکی از اقدامات که انجام‌شده است تخلیه مرتب سپتیک فاضلاب این شهرک بوده است.

وی افزود: مشکلی اساسی این شهرک فاضلاب بوده است و هم‌اکنون پیگیر هستیم از اداره کل راه و شهرسازی و دستگاه‌های ذی‌ربط که در احداث شهرک ۱۰۰۰ واحدی گل شهر دخیل بوده‌اند که مشکل کجا بوده است و این‌که چرا فاضلاب و سپتیک که برای این شهرک در نظر گرفتن مورد داشته که باعث نارضایتی شهروندان این شهرک شده است.

مرسلپور افزود: پروژه فاضلاب شهرک گل شهر و منطقه پوئینک به طول ۱۶ کیلومتر در حال اجرا است و ۲۰۰ متر منتهی به این شهرک هم انجام خواهد شد.

فرماندار قرچک اظهار داشت: گزارشی که مدیریت آب و فاضلاب شهرستان داده است، ۶۶ درصد پروژه فاضلاب به شهر قرچک از ۳ سال گذشته تا به الآن به مرحله اجرایی رسیده است.

وی گفت: جمعاً ۶۵ کیلومتر دیگر این پروژه مانده است، ۱۶ کیلومتر آن در روستای داودآباد و باقرآباد جنوبی است که باید انجام شود تا به تصفیه‌خانه موقت و دائم وصل شود.

مرسلپور خاطرنشان کرد: پیش‌بینی اجرای پروژه فاضلاب شهرک ۱۰۰۰ واحدی گل شهر و پوئینک کمتر از یک سال است و جمعاً برای ۶۵ کیلومتر شهرستان دو سال پیش‌بینی‌شده است.

 قر۲-۲

فرماندار قرچک تصریح کرد: مشکل فاضلاب شهرک ۱۰۰۰ واحدی گل شهر نه از مسوولین فعلی شهرستان است و نه از مردم، مشکل از طراحان، مشاوران و سازندگان این شهرک بوده است که ۱۰۰۰ واحد سپتیک فاضلاب آن به اندازه پروژه ۵۰ واحدی است که باعث مشکل و نارضایتی مردم شده است، در تلاش هستیم که هر چه زودتر این مهم انجام شود.

وی گفت: منطقه پوئینک ۱۴ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب دارد و خط انتقال آن باید به منطقه باقرآباد جنوبی که در این منطقه هم ۲۴ کیلومتر شبکه باید اجرا شود و از روستای داودآباد به سمت تصفیه‌خانه شهرستان منتقل شود، برای مجموع پروژه فاضلاب باید ۶۵ کیلومتر شبکه بااعتباری بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد ریال نیاز است تا این طرح اجرا شود.

 قر۲-۳

مرسلپور خاطرنشان کرد: پیمانکار منطقه پوئینک شروع بکار کرده است و طی ۱۰ روز آینده منطقه باقرآباد هم شروع بکار خواهد کرد و بلافاصله پیمانکار روستای داودآباد هم مشخص می‌شود و در دو سال آینده به‌طور کامل این طرح انجام خواهد شد و تصفیه‌خانه اضطراری در برنامه کار است که انشا الله در هفته دولت راه‌اندازی می‌شود.

 قر۲-۴

فرماندار قرچک در پایان اظهار داشت: مناقصه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان قرچک انجام‌شده است و درصورتی‌که اعتبار مالی آن‌که ۹۰۰ میلیارد ریال است تأمین شود این تصفیه‌خانه به بهره‌برداری خواهد رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>