آن مرد مبارزه با بحران کجاست؟ | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

آن مرد مبارزه با بحران کجاست؟

انتشار: شنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۳:۴۶ |
کد خبر: 21041 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


قر۳

انقلاب اسلامی در سیر تحولات خود هم موفقیت­های زیادی داشته و هم به دلایل وجود مشکلات مختلف از جمله دشمنی خودکامِگان دنیا با چالش­های زیادی از جمله جنگ، تحریم و … مواجه بوده اما در طول عمر ۴۰ ساله انقلاب، مسئولین با همراهی یکدیگر و حمایت مردم برای تمام این مشکلات چاره اندیشی نموده و از بحران­های بسیاری عبور کردند.

در این میان مردی از جنس انقلاب در عرصه­های بحرانی یکی از سردمداران بود و این شخص کسی نیست جز آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ شخصی که از زمان وفات ایشان وقتی با بحران­های مختلف مواجه شدیم عدم وجود و حضورش برای مردم و مسئولین کاملاً ملموس بوده است.

تدبیر و فراجناحی عمل کردن آیت الله هاشمی رفسنجانی بر هیچکس پوشیده نیست. جای خالی سعه صدر، بردباری و کیاست این مرد مبارزه با بحران احساس می شود چرا که او یاری استوار و محکم برای مسئولین و مردم بود.

ایشان در برهه­های حساس نظام از جمله انقلاب اسلامی، تثبیت انقلاب، جنگ تحمیلی، دوران سازندگی و … دِین خود را به نظام ادا کرد.

اکنون فقدان حضورش در شرایط امروزی کشور به خصوص در حوزه تصمیم گیری­های مهم کاملاً ملموس است، در واقع ویژگی­های بارز شخصیتی او باعث شد تا جایگاهش در دِل مردم محفوظ بماند.

جای خالی هاشمی رفسنجانی امروز بیش از هر زمان دیگری حس می شود، حتی برای کسانیکه انتقاداتی در زمان حیات به ایشان داشتند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصی بود که مردم را به سوی همگرایی و وحدت پیش بُرد و اراده جمعی را به جامعه القا کرد؛ کاش در این شرایط سخت که از وجودش بی بهره ایم، حداقل اندیشه او را به کار گیریم و مَشی او را زنده نگهداریم.

(نویسنده: مسعود مرسلپور-استاد دانشگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>