آئین غبار روبی مساجد شهرستان پیشوا برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

آئین غبار روبی مساجد شهرستان پیشوا برگزار شد

انتشار: پنج شنبه, ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۳۰:۱۰ |
کد خبر: 21027 |
بازدید: 50 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، آیین غبارروبی و نکوداشت مساجد در مسجد ولیعصر (عج)شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – این مراسم معنوی که با حضور اقشار مختلف مردم و جوانان و نوجوانان ،مسئول رسیدگی به امور مساجد،رئیس سازمان تبلیغات برگزار شد و تا پایان ماه شعبان ۴۲ مسجد شهرستان پیشوا طی آئین ویژه ای غبار روبی و عطرافشانی خواهد شد.

رئیس ستاد فرهنگی نماز جمعه شهرستان پیشوا اظهار داشت:غبارروبی مساجد آیین زیبایی است که جوانان و نوجوانان با دستان پاک خود  از در و دیوار مساجد غبار میگیرند و بر فضای ملکوتی خانه خدا عطر می پاشند تا میهمانان ویژه ماه رمضان در فضایی دلنشین به عبادت بپردازند.

وی افزود:در این آیین آنچه جریان دارد جارو کشیدن و فرش شستن نیست بلکه زدودن غبار از دلها ، باطن انسان و  تقویت روحیه همکاری و همدلی و تعاون است که در غبارروبی نمود پیدا می کند و همه اقشار با حضور داوطلبانه و عاشقانه و با زدودن غباری اندک در فضایی معنوی از سیمای مسجد خود را سرشار از نشاط و انرژی می یابند

اسفندیار اظهار کرد: این آیین که از دیرباز وجود داشته است دلیل خوبی است برای برگرفتن غبار از قلب ها و آمادگی برای میهمانی ویژه ای که در پیش داریم.

وی تاکید کرد : امروز به پاکی باطن هم باید پرداخته شود و سعی کردیم با برگزاری همایش و مسابقات دکلمه خوانی ،نقاشی و زنگ برتر هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان با روح این سنت آشنا شوند  و به سمت مساجد سوق داده شوند.

در پایان این مراسم از جوانان و نوجوانان شرکت کننده در مسابقات با اهداء جوایزی تجلیل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>