برای رونق تولید داخلی باید سبک زندگی را با مصرف کالای داخلی توسعه بدهیم | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

برای رونق تولید داخلی باید سبک زندگی را با مصرف کالای داخلی توسعه بدهیم

انتشار: سه شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۳۴:۰۹ |
کد خبر: 21005 |
بازدید: 54 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج ۱۵ خرداد قرچک گفت: اگر می‌خواهیم تولید داخلی رونق بگیرد باید سبک زندگی ایرانی، اسلامی را با مصرف کالای داخلی توسعه بدهیم.

به گزارش خبرنگار ما – سید امیر فدایی مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج ۱۵ خرداد قرچک در نشستی خبری با اصحاب رسانه با تبیین عملکرد یک ساله این مجموعه در حوزه های مختلف اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و موارد مرتبط با خدمات رسانی در حوزه های مختلف، ساماندهی و سازماندهی گروه های جهادی در پایگاه های مقاومت را از رویکردهای سال جدید این سازمان بیان کرد و گفت: بنا داریم در هر پایگاه مقاومت با بهره بردن از اقشار مختلف مردم و متخصصین محلات یک گروه جهادی برای خدمت رسانی به مردم راه اندازی کنیم.

وی گفت: از سال ۹۲ که مردمی کردن اقتصاد براساس فرمایش رهبری مطرح شد، بسج سازندگی با واگذاری وام هایی در عرصه های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی بحث اشتغال را پیگیری کرده است و امسال نیز این رویه را دنیال می کنیم.

فدایی افزود:  رویکرد تمامی برنامه ها براساس تدبیر و شعاری است که رهبری در بحث حمایت از کالای ایرانی مطرح کرده اندو سپاه جهت اشتغال و تولیدات داخلی کارهای اساسی انجام خواهد داد.

وی تاکید کرد: برای تحقق شعار سال از اقشار و متخصصین مختلف بسیج به خصوص بسیج کارگری، بسیج اصناف و بسیج مهندسین کشاورزی استفاده خواهیم کرد وامیدواریم با تحقق بخشیدن به طرح ها برای خروج از رکود و تبیین شعار سال گام های مؤثری برداریم.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج ۱۵ خرداد قرچک بیان کرد: جهادگران این شهرستان با برگزاری ویزیت رایگان در روستاها سعی دارند بیمارانی که محروم ستند را درمان کنند و در نقاط مختلف اردوهای جهادی برگزار نمایند.

وی تاکید کرد: یکی از  وظایف مهم این معاونت برگزاری کلاس های آموزشی در راستای اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی است  و در همین راستا سرکشی های لازم را انجام می دهد.

فدایی گفت: در صنایع کوچک و صنایع تبدیلی موفقیت‌های خوب به دست آورده‌ایم و حاضریم برای توسعه حجم کاری و وسعت آن تمام امکانات، منابع و ظرفیت‌های بسیج را در اختیار مردم قرار بدهیم.

وی تأکید کرد: با معرفی الگوهای موفق به شیوه‌های مختلف، زمینه ترویج و تکثیر این الگوها هستیم، تا با رویکرد مردمی، منابع وحمایت‌های مردمی بتوانیم در این راستا قدم برداریم.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج ۱۵ خرداد قرچک در پایان خاطرنشان کرد: الگوی مصرف کالای ایرانی زیرساخت تولید مصرف داخلی است و هرچقدر فرهنگ داخلی را برای تولید مصرف توسعه بدهیم، باعث ایجاد شغل در کشور می‌شویم و با مصرف هر کالای وارداتی خارجی، یک اشتغال برای خارجی‌ها ایجاد و یک اشتغال در داخل کشور از بین می‌رود و اگر می‌خواهیم تولید داخلی رونق بگیرد باید سبک زندگی ایرانی، اسلامی را با مصرف کالای داخلی توسعه بدهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>