طرح سلامت اجتماع محور در قرچک آغاز شد | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

طرح سلامت اجتماع محور در قرچک آغاز شد

انتشار: یکشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۰۰:۰۲ |
کد خبر: 20980 |
بازدید: 46 views |
بدون دیدگاه


قر۱

قرچک – ابتکارورامین: رئیس شبکه بهداشت و درمان قرچک از آغاز طرح سلامت اجتماع محور در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – دکتر حسین لیاقتدار گفت: طرح سلامت اجتماع محور، یکی از مهمترین طرح های دانشگاه شهید بهشتی است که در محله های تحت پوشش شبکه بهداشت به مدت دو سال اجرا می شود.

وی افزود: با بررسی مناطق مختلف شهرستان قرچک ، طرح سلامت اجتماع محور در منطقه پوئینک اجرا می شود و طی آن سلامت افراد از نظر جسمی ، روانی و سلامت اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد.

لیاقتدار تصریح کرد: در اجرای این طرح که با حضور دانپزشک، پزشک ، روانشناس ، دکتر تغذیه ، ماما و مراقب سلامت برگزار می شود ، سلامت جسمی و روانی افراد محله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی گفت: همچنین نیروهای آزمایشگاهی با حضور در محل اجرای این طرح، از افراد نمونه گرفته و به آزمایشگاه ارسال می کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قرچک گفت: ویزیت مراجعین به صورت کاملا رایگان و آزمایشات نیز با تعرفه بسیار اندک انجام می شود.

وی افزود: رئیس اجرای این طرح فرماندار و دبیر آن شبکه بهداشت و درمان است و طی آن کلیه مسائلی که می تواند سلامت اجتماعی افراد را نیز با مخاطره مواجه کند ، بررسی شده و با دستور فرماندار نسبت به رفع آن اقدام می شود.

لیاقتدار تصریح کرد: گاه رها شدن فاضلاب و یا نصب یک سرعتگیر می تواند سلامت روانی افراد را با خطر مواجه کند که تلاش می شود طی دو سالی که این طرح در شهرستان قرچک برگزار ، این مشکلات برطرف شود و در پایان طرح ، منطقه ای نمونه عاری از مشکلات جسمی ، روانی و اجتماعی به وجود آید.

قرچک با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>