شوراها در خصوص ساخت‌وساز باید مصالح شهرستان را در نظر بگیرند | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

شوراها در خصوص ساخت‌وساز باید مصالح شهرستان را در نظر بگیرند

انتشار: یکشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۵۹:۴۹ |
کد خبر: 20972 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: مجید صفری در تشست شوراها و دهیاران بخش مرکزی، اظهار داشت: اعضای شوراهای اسلامی منتخب مردم هستند و تأکید این موضوع در قانون اساسی به این دلیل است که امور مردم به دست آنها سپرده شود و شوراها تجلی افکار مردم هستند.

به گزارش خبرنگار ما – وی افزود: مهم‌ترین موضوعی که باید مورد تحلیل قرار گیرد این است که نظر مقنن را در انجام امور مدنظر قرار دهیم و مهم‌ترین وظیفه شوراهای اسلامی در حوزه قانونی خود، بررسی دقیق مشکلات مردم است؛ همه امور با مشورت و تصویب شوراها اتفاق می‌افتد و آنچه حاصل می‌شود ماحصل مشورت اعضای شوراهاست.

فرماندار شهرستان دماوند در خصوص نظارت شوراها بیان کرد: آنچه در قانون مورد تأکید است جنبه نظارتی می‌باشد و مهم‌ترین موضوع، نظارت بر عملکرد دهیاری‌هاست؛ شوراها در این خصوص و همچنین درزمینهٔ سیاست‌گذاری اختیار تام دارند و آنچه دهیاری‌ها و شهرداری‌ها انجام می‌دهند مصوبه شوراهاست.

صفری تصریح کرد: بر اساس قانون دهیار در اجرا صاحب اختیاراتی است و شوراها به‌عنوان مرجع سیاست‌گذاری و نظارت باید کار خود را به خوبی انجام دهند.

دماوند۱

وی عنوان کرد: ما در شهرستان دماوند در دو بخش رودهن و بخش مرکزی تعدادی شورای فعال داریم، علاوه بر موضوع منطقه‌ای موضوعی شهرستانی نیز مطرح است، حوزه اختیار شوراها مشخص است اما بسیاری از موضوعات ما در شهرستان با هم مرتبط است و باید در برخی موارد تصمیماتی بگیریم که منافع شهرستان تحت تأثیر قرار نگیرد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در بحث ساخت‌وسازها اخبار خوبی وجود ندارد و شوراها به‌عنوان مرجع تصمیم‌گیرنده و تأثیرگذار هستند که باید مصالح شهرستان را در نظر بگیرند؛ ما بهترین مجموعه شوراها و مجموعه اجرایی را در روستاهایمان و فرصت مغتنمی در منطقه داریم، شوراها رابط میان دولت و مردم هستند و باید به سیاست‌های دولت توجه کنند.

صفری تأکید کرد: در خصوص ساخت‌وسازهای غیرمجاز هیچ‌کس توجیهی برای جلوگیری از این موضوع ندارد، باید به دستگاه‌های ذی‌ربط کمک شود تا به محیط‌زیست و کشاورزی آسیب نرسد.

دماوند۲

وی در خصوص بازسازی بافت‌های فرسوده اذعان داشت: در این خصوص زمان مشخص شده و مدیریت زمان بر عهده شوراهاست.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: یکی از شاخصه‌های ارزیابی دهیاری‌ها و روستاها موضوع بافت فرسوده است که امیدواریم در راستای سیاست‌های دولت در سال جاری مدنظر قرار دهیم.

صفری با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال و سرمایه‌گذاری در روستاها گفت: شوراها باید اهمیت بیشتری به این موضوع داده و خودکفایی روستایی را موردتوجه قرار دهند، این موضوع جزو سیاست‌های اصلی دولت است و تسهیلاتی خوبی نیز در نظر گرفته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>