بازسازی و توسعه پیست اسکی و هتل آبعلی | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

بازسازی و توسعه پیست اسکی و هتل آبعلی

انتشار: سه شنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۴۱:۳۲ |
کد خبر: 20934 |
بازدید: 49 views |
بدون دیدگاه


دماوند۱-۱

دماوند – ابتکارورامین: وزیر ورزش و جوانان از بازسازی و توسعه پیست اسکی و هتل آبعلی خبر داد و گفت: خانه جوان تا پایان سال ۹۸ در دماوند ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما – مسعود سلطانی‌فر عصر امروز پس از پایان سفر خود به شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز توفیقی پیدا کردیم و از چند مجموعه‌ ورزشی شهرستان دماوند بازدید و در جشن روز جوان نیز شرکت کردیم.

وی با بیان اینکه در نشستی نیازهای ورزشی دماوند پیگیری و برای آن تصمیم‌گیری شد، افزود: مهم‌ترینموضوع درخصوص پیست اسکی آبعلی بود که این مجموعه قدیمی‌ترین پیست در کشور و در حقیقت به نوعی شناسنامه و هویت ورزش‌های زمستانی است و مردم به‌خصوص تهرانی‌ها خاطرات زیادی در این پیست اسکی دارند.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: متأسفانه تعدد مراکز تصمیم‌گیری در سال‌های اخیر باعث شده تا بهره‌برداری و بازسازی خوبی از این پیست اسکی نشود که امروز تصمیم‌ گرفته شد تا با کمک مسؤولانشهرستان و همچنین شهرداری آبعلی شرایطی به‌وجود بیاوریم که توسعه پیست و بازسازی هتل شالوزنهفراهم شود.

سلطانی‌فر ادامه داد: در قالب ۲۷ قانون می‌توان مجموعه پیست و هتل را به شهرداری آبعلی واگذار کنیم تا کار بازسازی و بهره‌برداری آن انجام شود که امیدواریم فواید آن صرف عمران و آبادانی این شهر شود.

وی تأکید کرد: اگر چنانچه مسؤولان محلی به‌خوبی این امر را پیگیری کنند، مطمئناً پیست آبعلی یکی از مقاصد مهم گردشگری و محل‌های مهم ورزش‌‌های زمستانی خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان در‌خصوص استادیوم‌های فوتبال در شهرستان دماوند تصریح کرد: چمن زمین فوتبال رودهن نیاز به اصلاح دارد که تدابیری اتخاذ شد تا این اقدام انجام شود و استادیوم تختی دماوند محل تماشاگر ندارد که در یکی دو سال آینده تلاش می‌کنیم که به مرور این موضوع انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شور و نشاط جوانان در شهرستان دماوند، تصمیم گرفته شد تا با تأمین زمین از سوی مسؤولان محلی، محل خانه جوان را تا پایان سال ۱۳۹۸ در این شهرستان بسازیم.

سلطانی‌فر با اشاره به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به جوانان افزود: سقف این تسهیلات در سال گذشته ۱۰ میلیون تومان بود که با دستور رئیس‌جمهور و تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب قانون بودجه سال ۹۷، این میزان به ۱۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و اکنون زوجین در بدو آغاز زندگی می‌توانند ۳۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با بهره چهار درصد دریافت کنند.

وی با بیان اینکه برای امور جوانان باید دو مسأله به‌عنوان سیاست‌های مهم دولت مد نظر باشد، افزود: رئیس‌جمهور در نیمه دوم سال گذشته برای احیا و بازسازی بافت فرسوده دستوری صادر کرد تا مسکن مناسبی در این بافت‌ها ایجاد شود که طبیعتاً بهره‌بردار اصلی این واحدهای مسکونی جوانان هستند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: همچنین سیاست دیگری که رئیس‌جمهور ابلاغ کرد در زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور است که این موضوع هم موجب می‌شود تا امنیت بهتری در جاده‌ها داشته باشیم و شرایط زیست محیطی مطلوب شود و هم امروز نزدیک به یک میلیون نفر شاغل در بخش تولیدی و قطعات خودرو مشغول به‌کار هستند که با این سیاست، رونق خیلی خوبی در زمینه تولید خودرو و قطعات آن ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در زمینه توسعه دفاتر مشاوره و راهنمایی ازدواج هم گام‌های اساسی برداشته شده است، بیان کرد: درخصوص توسعه انجمن‌های مردم‌نهاد نیز از سال ۹۲ تاکنون تعداد این انجمن‌ها به بیش از دو هزار انجمن افزایش یافته و این نهادها مهم‌ترین امر جهت تحقق مشارکت مردم و جوانان در عرصه‌های مختلف هستند.

سلطانی‌فر در پایان با اشاره به برنامه‌های تیم ملی فوتبال ایران در آستانه جام جهانی متذکر شد: برنامه‌های تیم ملی فوتبال همچون اردوها و بازی‌های تدارکاتی و همچنین محل اردوی تیم در روسیه مشخص شده است و برنامه‌ها به‌صورت کامل توسط فدراسیون فوتبال اعلام می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>