۱۴۰ هزار دانش‌آموز اتباع در شهرستان‌های استان تهران تحصیل می‌کنند | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

۱۴۰ هزار دانش‌آموز اتباع در شهرستان‌های استان تهران تحصیل می‌کنند

انتشار: دوشنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۱۷:۴۵:۴۹ |
کد خبر: 20922 |
بازدید: 86 views |
بدون دیدگاه


پیش۱

پیشوا – ابتکارورامین: مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: ۱۴۰ هزار از مجموع ۹۴۰ هزار دانش آموزان شهرستان‌های استان تهران را اتباع و به‌ویژه اتباع افغانی تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ما – عبدالرضا فولادوند در مراسم آغاز دوره های سوادآموزی و توسعه سواد برای کودکان افغانستانی در شهرستان پیشوا، با ارائه گزارشی از وضعیت حضور اتباع خارجی و پوشش آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: اداره کل آموزش‌وپرورش در ۲۱ شهرستان و منطقه فعالیت می‌کند و حدود ۹۴۰ هزار دانش‌آموز دارد که باافتخار تمام از این میزان، ۱۴۰ هزار دانش‌آموز اتباع و به‌ویژه افغانی در این حوزه در حال تحصیل هستند.

وی افزود: در طول اعصار گذشته این اولین باری نیست که اقوام متعدد به‌صورت مغلوب و یا غالب وارد عرصه فرهنگ و تمدنی ایران شدند بلکه بارها و بارها همسایگان ما مهاجرت کردند و در این فرهنگ غنی رشد و نمو پیدا کردند.

فولادوند اظهار داشت: این بار نیز با درایت و تیزبینی مقام معظم رهبری، آموزش‌وپرورش مأموریت پیداکرده که تمامی اتباع خارجی را تحت پوشش خود قرار دهد.

وی گفت: حدود ۱۴۰ هزار دانش‌آموز افغان را در حوزه شهرستان‌های استان تهران پوشش داده‌ایم و حدود ۱۱۰ هزار نفر از این دانش آموزان هویت دارند و اسناد و مدارک اقامت دارند و آنانی که اسناد و مدارک اقامت ندارند نیز تحت پوشش آموزش‌وپرورش هستند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران افزود: به‌نوعی ما به وظیفه انسانی و مأموریت ایمانی‌مان عمل می‌کنیم  و در راستای توسعه فرهنگ و آموزش گام‌های مؤثری را برداشته‌ایم و تلاش کردیم کودکان افغانی را در کنار کودکان ایرانی جای دهیم.

فولادوند ادامه داد: در بعضی از شهرستان‌ها و مناطق، حضور این مهمانان بیش از ۵۰ درصد است به‌عنوان‌مثال در منطقه جوادآباد حدود ۵۶ درصد از دانش آموزان ما را دانش آموزان افغان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: آموزش مهارت‌های زندگی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت است تا در کنار آموزش دانش آموزان ایرانی، دانش آموزان میهمان نیز از این سفره بی‌بهره نباشند.

فولادوند گفت: مهارت زندگی ، مهارت دوست‌یابی وزندگی مشارکتی و تمامی مواردی که برای دانش آموزان ایرانی الزامی است به دانش آموزان افغانی نیز ارائه می‌دهیم.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>