هویت امروز شهرها به دلیل وجود روستاها است | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

هویت امروز شهرها به دلیل وجود روستاها است

انتشار: پنج شنبه, ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۲۹:۱۳ |
کد خبر: 20828 |
بازدید: 40 views |
بدون دیدگاه


فیروز

فیروزکوه – ابتکارورامین: مدیر کل امور روستایی استانداری تهران گفت: منزلت و جایگاه روستاییان باید رعایت شود. شهرها وابسته به روستاها هستند، اگر تولیدات روستایی نباشد، شهرها هویتی ندارند و هویت امروز شهرها به دلیل وجود روستاها است.

به گزارش خبرنگار ما – دکتر پرندوار مدیر کل امور روستایی استانداری تهران در همایش آموزشی شوراهای اسلامی شهرستان فیروزکوه ضمن تقدیر از مسئولین با تاکید بر اهمیت گردشگری بیان داشت: مبحث گردشگری بحثی صنعتی است، صنعتی که موجب رونق اقتصادی و اقتصاد پایدار در توسعه روستایی می شود.

وی در ادامه گفت: منزلت و جایگاه روستاییان باید رعایت شود. شهرها وابسته به روستاها هستند، اگر تولیدات روستایی نباشد، شهرها هویتی ندارند و هویت امروز شهرها به دلیل وجود روستاها است.

وی در ادامه افزود: شهرنشینان هیچ برتری بر روستانشینان ندارند چرا که پیدایش اولیه تجمعات مردمی در روستاها اتفاق افتاده است و امروزه جمعیت شهری مازاد تولیدات روستایی را استفاده میکند.

مدیر کل امور روستایی استانداری تهران تاکید کرد: توجه به روستاها و حفظ جایگاه روستاییان بر گسترش زیرساخت ها و افزایش امکانات مناطق روستایی، اولویت دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مهم ترین مسائل قابل توجه در حوزه روستاها، اشتغال و توسعه پایدار روستایی است. باید در مسیری قدم بگذاریم که توسعه پایدار را بر مبنای اشتغال و اشتغال را بر مبنای اشتغال دانش بنیان فراهم کنیم چرا که امروزه اکثر جوانان روستایی تحصیلکرده هستند.

وی خطاب به مسئولین اظهار داشت: مقاوم سازی منازل روستایی از مسائل حائز اهمیت است و باید با جدیت در دستورکار قرار گیرد و پیگیری شود. باید از بروز مشکلات پیشگیری کنیم چرا که درمان کردن هزینه های بسیار و مشکلات فراوانی به دنبال خواهد داشت.

دکتر پرندوار در پایان تاکید کرد: بحث بوم گردی از اهمیت بالایی برخوردار است و ارتباط مستقیم با منزلت روستاییان دارد. شوراها و دهیاران باید حامی مسئله بوم گردی باشند و یک منبع پایدار درآمدی را برای روستا، فراهم نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>