۸۱۰ هکتار از اراضی ورامین زیر کشت کلزا رفت | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

۸۱۰ هکتار از اراضی ورامین زیر کشت کلزا رفت

انتشار: چهارشنبه, ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۲۲:۰۰ |
کد خبر: 20814 |
بازدید: 35 views |
بدون دیدگاه


ور۱

ورامین – ابتکارورامین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت : در سال زراعی جاری ۸۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان ورامین زیر کشت گیاه روغنی کلزا رفته است.

به گزارش خبرنگار ما – محمدحسین تاجیک گفت : گیاه کلزا باعث پایداری کشت محصولاتی نظیر گندم و جو می شود و لازم است که این گیاهان در تناوب با کلزا کشت شوند .

وی افزود : کاشت این گیاه باعث حاصلخیزی خاک شده و نقش موثری در کنترل آفات و بیماری های گیاهان بازی می کند.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه های دولت در تأمین نیاز کشور به روغن و کنجاله، توسعه کشت دانه های روغنی به ویژه کلزا در تناوب با گندم است و شهرستان ورامین ، یکی از مناطق پیشرو استان تهران در کشت این گیاه استراتژیک است و در سال زراعی جاری بیش از ۸۱۰ هکتار از اراضی ورامین زیر کشت کلزا رفته است.

تاجیک گفت : سال گذشته نیز همین میزان از اراضی کشاورزی ورامین زیر کشت کلزا رفته بود ولی بیش از ۲۰۰ هکتار این محصول به دلیل سرمای شدید از بین رفت و در زمان برداشت ، ۶۰۰ هکتار اراضی زیر کشت برداشت شد.

وی متوسط برداشت محصول کلزا در شهرستان ورامین را یک هزار و ۸۰۰ کیلوگرم در هکتار اعلام کرد.

وی اظهار کرد: شهرستان ورامین با برداشت ۷ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم محصول کلزا در مزرعه نمونه ، رکورد برداشت محصول در کشور را در اختیار دارد.

تاجیک بیان کرد: خرید محصول کلزا از سوی دولت تضمین شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین همچنین از آغاز مبارزه با پوره سن غلات در اراضی کشاورزی ورامین خبر داد.

وی اظهار کرد: عملیات مبارزه با سن مادری آفت غلات در بیش از ۲۱ هزار هکتار اراضی زیر کشت گندم و جو ورامین اجرا شد و با اتمام این مرحله ، از امروز کار مبارزه با پوره سن غلات در این اراضی آغاز می شود.

تاجیک تأکید کرد: با توجه به این که خرید گندم امسال در بورس صورت می گیرد ، محصولات سن زده در بورس پذیرفته نمی شود.

ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل محدودیت منابع آبی ، تنها ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت محصولات زراعی می رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>