مقوله فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در جلوگیری از جرائم مهم است | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

مقوله فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در جلوگیری از جرائم مهم است

انتشار: سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۴:۱۵ |
کد خبر: 20797 |
بازدید: 68 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: مقوله فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی مناسب در جلوگیری از جرائم به‌خصوص سرقت بسیار مهم است.

به گزارش خبرنگار ما – علیرضا جعفری در جلسه کمیسیون سرقت شهرستان قرچک که با حضور اعضا این کمیسیون در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: پدیده سرقت از موضوعات و ناهنجاری‌هایی اجتماعی است که علل آن جهت پیشگیری باید موردتوجه و دقت قرار گیرد و متناسب با این عوامل و زمینه‌ها برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری جهت مقابله انجام شود.

وی با اشاره به برنامه‌ها و اهداف فرمانداری در سال جاری از برنامه‌ریزی جهت کاهش سرقت‌ها، پیگیری موضوع آگاه‌سازی شهروندان، شناسایی نقاط آسیب‌پذیر را از رئوس این برنامه‌ها اعلام کرد.

 قر۱

جعفری مقوله فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی مناسب در جلوگیری از جرائم به‌خصوص سرقت را مهم دانست و بر استفاده از ظرفیت بسیج، نیروی انتظامی، قضایی، دستگاه‌های اجرایی، خدمات رسان در گشت زنی منظم و مستمر و احساس مسئولیت دستگاه‌ها در حفظ و حراست از اموال مردم و اموال عمومی تأکید کرد.

 قر۴

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک با اشاره به‌ضرورت آسیب‌شناسی و تعیین علل و عوامل اصلی در وقوع جرائم به‌ویژه وقوع سرقت‌ها از اماکن و در سطوح مختلف شهری و روستاها، بر ارائه راهکارهای پیشگیری و اتخاذ تدابیر و تمهیدات مهار جرائم تأکید کرد و لازمه آن را هم‌اندیشی و تلاش مضاعف تمامی اعضای کمیسیون و دستگاه‌های شهرستان قرچک در اجرای مصوبات این کمیسیون دانست و از اثرات مهم آن به افزایش احساس امنیت در شهروندان و طیب خاطر آنان اشاره کرد.

 قر۲

وی در ادامه با اشاره به آمار سرقت‌های انجام‌شده در فروردین‌ماه و به‌ویژه در تعطیلات نوروز گفت: اتخاذ تصمیم کاربردی و مؤثر درزمینهٔ مقابله با سرقت نیازمند اطلاعات صحیح و دقیق است تا بر مبنای این اطلاعات راهکارهای کاربردی و مؤثری به‌منظور کاهش آمار سرقت‌ها در کمیسیون اتخاذ شود، لذا نیروی انتظامی می‌بایست آمار و اطلاعات تحلیلی سرقت‌های حادث‌شده را ارائه کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>