جلسه کارگروه ، آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

جلسه کارگروه ، آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان برگزار شد

انتشار: سه شنبه, ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۳:۳۹ |
کد خبر: 20796 |
بازدید: 47 views |
بدون دیدگاه


فیروز

فیروزکوه – ابتکارورامین: جلسه کارگروه آب، کشاورزی، منابع طبیعی شهرستان به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار و با حضور مدیران و کارشناسان مربوطه ۴ اردیبهشت ماه در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – مهندس یوسفی جمارانی ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه و تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان گفت: بیان مسائل به صورت مصداقی و موردی، شرایط را برای رسیدگی دقیق تر فراهم میکند و جلسات منجر به نتایج بهتر می شوند.

وی با تاکید بر اهمیت آب افزود: شرایط کشور در خصوص منابع آبی شرایط ویژه ای است و کشور با بحران خشکسالی مواجه است. رفتار روند مصرف آب باید اصلاح شود و لازمه آن تبدیل دانش به باور است. باور بحران آب باید برای همه ایجاد شود تا الگوی مصرف تغییر کند و بتوانیم از بروز خشکسالی پیشگیری کنیم.

وی خطاب به مسئولین افزود: هر دستگاه اجرایی بر مبنا قوانین، اختیاراتی دارد که در برخی مواقع تناقض هایی به وجود خواهد آمد لذا همه مسئولین موظف هستند با تعامل ، هماهنگی و همکاری یکدیگر، بحران آب را مدیریت کنند تا مدیریت امور در آینده با مشکل مواجه نشود.

همچنین در ادامه گفت: ضروریست شورای کشاورزی به طور مستمر با حضور مدیران کشاورزی، آب، برق و مسئولین مربوطه یرگزار شود و مجموعه درخواست های آبیاری جهاد کشاورزی از ابتدا در حضور اعضا مورد بررسی قرار بگیرد و روند خود را طی کنند چرا که از مسائل مهم و اساسی شهرستان است.

فیروز۱

فرماندار شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: همانطور که علاوه بر کمبود منابع آبی، با منابع مالی محدود مواجه هستیم، در ارزیابی مدیریت طرح نباید صرفآ به بحث کشاورزی پرداخته شود و مسائل باید با دید جامع تری مورد بررسی قرار بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به پروژه هایی که در مرحله اجرا قرار دارند، خاطر نشان کرد: طرح هایی که در گذشته مجوز کسب کرده و به مرحله اجرا رسیده اند نباید متوقف شوند. با مدیریت صحیح، همکاری بخشداران و استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی و دهیاری روستاها پروژه های در دست اجرا به اتمام برسند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>