۲۸۰ حلقه چاه در ورامین به کنتور هوشمند مجهز شد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

۲۸۰ حلقه چاه در ورامین به کنتور هوشمند مجهز شد

انتشار: دوشنبه, ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۵۱:۵۶ |
کد خبر: 20780 |
بازدید: 31 views |
بدون دیدگاه


ور۱

ورامین – ابتکارورامین: مدیر امور آب شهرستان ورامین گفت: ۲۸۰ حلقه چاه مجاز آب در این شهرستان طی سال گذشته به کنتور هوشمند مجهز شده است.

به گزارش خبرنگار ما – حسن زحمتکش افزود: یک هزار و ۲۰۰ حلقه چاه آب شامل آب شرب، صنعت و کشاورزی در شهرستان ورامین وجود دارد که ۸۰ حلقه از این تعداد متعلق به آب و فاضلاب شهری و مابقی در حوزه صنعت و کشاورزی است.

وی اظهار داشت: پروانه بهره برداری از چاه هایی که فاقد کنتور هوشمند باشد، تمدید نخواهد شد و مجوز جدید بهره برداری نیز برای مالکان این چاه ها صادر نمی شود.

زحمتکش با اشاره به اینکه کنتور هوشمند زمینه نظارت دقیق برای پیشگیری از برداشت بی رویه از منابع آبی را فراهم می کند، افزود: درحال حاضر کارشناسان امور آب شهرستان ورامین به صورت میدانی وضعیت نصب کنتور هوشمند و میزان برداشت آب از چاه ها را بررسی می کنند که در صورت نصب این دستگاه، نظارت بر برداشت آب به صورت آنلاین(برخط) انجام می شود.

مدیر امور آب شهرستان ورامین تصریح کرد: ۴۸۵ حلقه چاه غیر مجاز آب طی ۳ سال اخیر در این شهرستان شناسایی و پلمب و پر شده که با این اقدام از برداشت غیرمجاز ۳۵ میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی منطقه جلوگیری شده است.

شهرستان ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار زمین زراعی قابل کشت دارد که به دلیل کمبود آب حدود ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت می رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>