جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه برگزار شد

انتشار: شنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۴۹:۰۳ |
کد خبر: 20709 |
بازدید: 63 views |
بدون دیدگاه


فیروز۳

فیروزکوه – ابتکارورامین: جلسه شورای اداری شهرستان به ریاست مهندس یوسفی جمارانی فرماندار و با حضور سردار ناظری فرماندهی انتظامی شرق استان تهران ، حجت الاسلام امیری ارجمند امام جمعه ، اعضای شورای تامین و مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین امیری ارجمند امام جمعه شهرستان فیروزکوه بیان داشت: مسولیتی که در دست مسولین است امانت است و باید امانتدار خوبی باشند و وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند. یکی از این وظایف تکریم ارباب رجوع است.

وی افزود: کشور ما اسلامی است؛ مسولین باید انقلابی و جهادی باشند، باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند و دغدغه خاطر داشته باشند.

امام جمعه فیروزکوه خاطر نشان کرد: یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی بحث نماز جمعه است و مسولین باید در نماز جمعه حضور داشته باشند. باید همکاری داشته باشیم و حامی یکدیگر باشیم. میز خدمت عملی مثبت و شایسته است که موجب پاسخگویی مستقیم مسولین به مردم است؛ این امر سبب امید بخشی و اعتماد شهروندان می شود.

در ادامه جلسه مهندس یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان ضمن خیر مقدم به حضار و تشکر از زحمات بی دریغ مسئولین ادارات شهرستان، اظهار داشت:  باید به بحران هایی که جامعه با آن مواجه هست به ویژه بحران های زیست محیطی و آب توجه ویژه داشته باشیم. برای مدیریت هوشمندانه و توزیع عادلانه آب تمرکز داشته و برای مقابله با بحران کاهش جمعیت تلاش کنیم و با همت مسولین و ظرفیت های شهرستان اتاقهای فکر تشکیل خواهیم داد.

در روستاها تلاش های خوبی صورت گرفته است اما به دلیل فقدان مطالعه، برنامه ریزی و نگاه آسیب شناسانه ثمره و نتیجه مورد انتظار را به دنبال نداشته و منجر به توسعه ی روستاها نشده است و همچنان شاهد مهاجرت روستائیان هستیم.

فیروز۱

تلاش خواهیم کرد تا از ظرفیت های دانشگاهی اندیشمندان و تجربیات مسئولین پیشین بهره گیری کنیم و با استفاده از پتانسیل ها چاره اندیشی نمائیم.

فرماندار شهرستان فیروزکوه خطاب به مسئولین یادآور شد: فرماندار مسئولیت برگزاری قریب به شصت کارگروه و کمیته را دارد. نظم باید سرلوحه تمام امور قرار داشته باشد تا شاهد نتیجه ی تلاش های مستمر خود باشیم. اعضای هر یک از جلسات مشخص است رئیس دستگاه اجرایی مرتبط به عنوان دبیر جلسه وظیفه دارد صورت جلسه را با هماهنگی مدیریت شهرستان تنظیم کند، صورت جلسه ها ضمن محوریت سیاست گذاری های کلان دولت باید به صورت مسئله محور باشند و از کلی گویی پرهیز شود و با انجام اقدامات مشخص باشد تا بتوانیم مسایل را حل و فصل کنیم.

انتظار میرود مصوبات جلسات در زمان بندی مشخص شده اجرا شود. لازمه ی پیشروی امور،  اتحاد در جهت اجرای مصوبات جلسات در مهلت معین است. عملکرد همه ی دستگاه ها باید با هماهنگی فرماندار صورت بگیرد تا در مواقع لزوم بتوانیم پاسخگوی عملکردها باشیم و از آنها دفاع کنیم.

فیروز

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما مسئولین خادمان و کارگزاران ملت هستیم. تکریم و پاسخگویی به ارباب رجوع از وظایف اولیه هر مسئولی است. بایستی به برآورده شدن خواسته های مردم در چهارچوب قانون کمک کنیم و شرایط را طوری مدیریت کرد که مردم رضایت داشته باشند.  همه ی مسئولین با مسئولیت پذیری نسبت به کم کاری همکاران خود بی تفاوت نباشند. جلسات شورای اداری از اهمیت خاصی برخوردار است و خارج از ساعات اداری برگزار می شود تا از وقت پیگیری کار مردم کاسته نشود.

مردم با کمبود منابع و امکانات کنار می آیند. مردم انقلاب را درک کرده اند و هزینه ی آن را پرداخت کردند، اما با احساس تبعیض کنار نخواهند آمد. باید در جهت رفع تبعیض با اهتمام و تلاش پیش رویم.

مهندس یوسفی جمارانی تاکید کرد: مسئولین باید موانع را در حوزه ی خود گزارش دهند تا پیگیری های لازم صورت بگیرد. آخرین تغییر و تحولات هر دستگاه به فرمانداری منعکس شود.  هر دستگاه رتبه ای بین شهرستان های استان دارد که به واسطه اداره کل مربوطه در استان تعیین می شود، رتبه هر اداره به فرمانداری گزارش شود تا برای ارتقا سطح رتبه های متوسط و پایین و حفظ رتبه های برتر تلاش کنیم.

وی با اشاره به حائز اهمیت بودن رسیدگی به اختلافات دستگاه ها تاکید کرد: اختلاف بین دستگاه ها پذیرفته نیست و باید توسط مرجع رسیدگی مشخص که فرمانداری و مرجع استانی است حل و فصل شود، مسئولین باید از طرح این موارد در محاکم قضایی خودداری کنند و از به کار بردن عباراتی که میتواند پیگیری قضایی داشته باشند در مکاتبات خود جلوگیری کنند.

فرماندار فیروزکوه در پایان با اشاره به اهمیت نماز جمعه تصریح کرد: نماز جمعه از جایگاه والایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی برخورد است و انتظار از  مسئولین است که حضور پر رنگ و پرشور داشته باشند. انسان نیاز دارد تا توصیه های اخلاقی را مکرر بشنود تا فضایل اخلاقی را فراموش نکند و نیاز روحی اش برطرف شود.

وی با اشاره به ایام نوروز و ستاد خدمات نوروزی بیان داشت: ستاد هماهنگی خدمات نوروزی با همکاری تمام دستگاه ها تشکیل میشود و  این امکان فراهم شده که مسافرین و شهروندان از امکانات موجود نهایت استفاده را ببرند.

باید کنترل ویژه و نیروهای کشیک در ادارات و حفظ و حراست از اموال مجموعه که بیت المال هستند در دستور کار قرار بگیرد. مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز در ایام نوروز باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

 با توجه به گردشگری بودن شهرستان روسای بانک ها باید ذخیره نقدیندگی را تامین کنند. نظارت و حضور نیروهای بهداشت و درمان باید در این ایام با خلا مواجه نشود. تامین سوخت در پمپ بنزین و گاز باید به نحو مطلوب انجام بگیرد. نرخ ها اطلاع رسانی شود. شماره تماس نیروهای خدمات رسان به اطلاع عموم برسد. هدایت ایستگاه های اسکان برای مسافرینی که قصد اقامت دارند صورت بگیرد. نماز خانه ها و سرویس های بهداشتی درون شهری و برون شهری نظارت شوند.

مهندس یوسفی جمارانی در پایان تاکید کرد: گزارش روزانه برای انعکاس در استان جمع بندی شود و در دسترس فرمانداری قرار بگیرد، همچنین شهرستان فیروزکوه در معرض بحران های طبیعی قرار دارد و نوروز امسال همراه با بارش های فراوانی خواهد بود که از این جهت ستاد مدیریت بحران باید در آماده باش کامل باشند.

انتظار می رود با همت، همدلی و همکاری تمام دستگاه های شهرستان شاهد نتیجه بخش بودن تلاش های شبانه روزی هر یک از مسئولین باشیم و نوروز خوبی را در خاطر مسافرین و شهروندان بسازیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>