در سال آینده؛ ۴ بوستان روستایی در شهرستان گرمسار ایجاد می شود | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

در سال آینده؛ ۴ بوستان روستایی در شهرستان گرمسار ایجاد می شود

انتشار: شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۴۰:۴۶ |
کد خبر: 20638 |
بازدید: 56 views |
بدون دیدگاه


گر

گرمسار – ابتکارورامین: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرمسار گفت: با توجه به تمرکز در بخش پوشش گیاهی و فضای سبز شهرستان گرمسار احداث بوستان های روستایی در اولویت است.

به گزارش خبرنگار ما – اسماعیل عرب معصومی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرمسار گفت: سال های گذشته ۳ بوستان روستایی در بخش مرکزی و ایوان کی احداث شده بود که با احداث بوستان های روستایی جدید تعداد آن به ۷  عدد خواهد رسید .

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرمسار در ادامه افزود: ۵ پروژه بزرگ آبخیزداری با اولویت مناطق خشک و نیازمند و به خصوص دشت ایوان کی با اعتبار ۵ میلیارد ریالی اجرا و در دست اقدام است .

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اولویت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در افزایش سرانه فضای سبز ۵ پارک راهدار احداث خواهد شد .

عرب معصومی از پایش مراتع در ۱۱ سامانه در شهرستان گرمسار خبرداد و اظهار کرد: این طرح با هدف حفاظت از مراتع مهم و برخوردار شهرستان گرمسار اجرا می شود .

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرمسار در ادامه گفت: طرح کاشت گیاهان دارویی نیز در بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی ییلاقی ایوان کی اجرا شده است .

وی اظهار کرد: یکی از مهم ترین گونه های گیاهان دارویی  گیاه با ارزش باریجه است که با همیاری  عشایر و روستاییان مناطق کشت و حفاظت می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>