طرح کتابخانه گردی در کتابخانه های عمومی ورامین برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

طرح کتابخانه گردی در کتابخانه های عمومی ورامین برگزار شد

انتشار: پنج شنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۴۶:۴۳ |
کد خبر: 20622 |
بازدید: 61 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: همزمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی ، طرح کتابخانه گردی در شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – در این طرح که روز پنجشنبه به صورت متمرکز در کتابخانه علامه قطب الدین رازی ورامین برگزار شد ، مسئولان و مردم شهرستان با حضور در کتابخانه های عمومی ، ضمن بازدید از روند فعالیت این نهاد ، به صورت رایگان عضو کتابخانه های عمومی شدند.

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین در حاشیه برگزار این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت : بیش از ۶ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین هستند که بیش از دو سوم این افراد را بانوان تشکیل می دهند.

محمدرضا کریمی افزود : شهرستان ورامین از هفت کتابخانه عمومی برخوردار است که این کتابخانه ها یکصد هزار جلد کتاب را در اختیار علاقمندان به مطالعه قرار می دهند.

وی گفت: از مجموع کتابخانه های عمومی ورامین، ۲ مرکز در مناطق محروم و کمتر برخوردار احداث شده و خدمات فرهنگی را به علاقمندان ارائه می کند.

کریم اظهار کرد: طی سال گذشته بیش از ۱۳ هزار جلد کتاب به موجودی کتب کتابخانه های عمومی ورامین افزوده شده است.

وی گفت: بر اساس استاندارد ، به ازاء هر یکصد هزار نفر جمعیت باید ۸ متر مربع فضای مطالعه وجود داشته باشد که با توجه به تعداد کتابخانه موجود ، سرانه فضای مطالعه ورامین بسیار پائین تر از استاندارد است.

رئیس کتابخانه های عمومی ورامین افزود: به منظور دسترسی آسان روستائیان به کتاب، یک دستگاه خودرو کتابخانه سیار در ورامین راه اندازی شده که این کتابخانه همه روزه به مناطق روستایی عزیمت کرده و کتب مختلف را در اختیار روستائیان قرار می دهد.

وی بیان کرد: کتابخانه سیار ورامین از ۶ هزار جلد کتاب برخوردار است و علاوه بر ارائه کتاب ، برنامه های فرهنگی متعددی را در مناطق روستایی اجرا می کند تا افراد بیشتری به سمت فرهنگ کتابخوانی سوق پیدا کنند.

نهاد کتابخانه های عمومی در هفدهم اسفند سال ۱۳۸۲تأسیس شد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>