۸۰۰ دانش آموز دختر پیشوایی ورود به سن تکلیف را جشن گرفتند | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

۸۰۰ دانش آموز دختر پیشوایی ورود به سن تکلیف را جشن گرفتند

انتشار: چهارشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۹:۲۹ |
کد خبر: 20597 |
بازدید: 53 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: در آستانه میلاد حضرت فاطمه (س) ۸۰۰ دانش آموز دختر شهرستان پیشوا ورود به سن تکلیف را جشن گرفتند.

به گزارش خبرنگار ما – در این مراسم که روز چهارشنبه در صحن مطهر امامزاده جعفربن موسی الکاظم ؛ برادر بلافصل امام رضا(ع) برگزار شد ، دانش آموزان دختر با شرکت در مراسمی معنوی ورود به سن تکلیف را جشن گرفته و نماز ظهر و عصر را به امامت امام جمعه پیشوا اقامه کردند.

مدیر آموزش و پرورش پیشوا در حاشیه این مراسم به خبرنگار گفت: در این مراسم معنوی ، ۸۰۰ دانش آموز دختر پایه سوم ابتدایی مدارس پیشوا ضمن زیارت حرم مطهر امامزده جعفربن موسی الکاظم (ع) و تجدید میثاق با آرمان های شهدا ، ورود خود را به سن ادای تکالیف الهی جشن گرفتند.

رحیم جهانی افزود: تمسک جوانان و نوجوانان به آموزه‌های اسلامی و اجرای درست احکام الهی ضرورتی انکارناپذیر است که آموزش و پرورش نیز تلاش دارد به سهم خود در تحقق این مهم نقش خود را ایفا کند.

وی تصریح کرد: درنظام تربیتی آموزش و پرورش ، برگزاری جشن تکلیف یکی از اقدامات مهم و موثر برای آشنایی نوجوانان با راه و رسم زندگی معنوی است و تلاش می شود تا با اجرای برنامه های فرهنگی ، جوانان و آینده سازان ایران اسلامی بیش از گذشته با آموزه های دینی آشنا شوند.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

بیش از ۱۴ هزار دانش آموز در مدارس پیشوا مشغول به تحصیل هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>