رفع خطر انفجار انبار کپسول‌ های گاز مایع در خرمدشت پردیس | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

رفع خطر انفجار انبار کپسول‌ های گاز مایع در خرمدشت پردیس

انتشار: چهارشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۳۹:۱۶ |
کد خبر: 20596 |
بازدید: 103 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: سرپرست شهرداری پردیس رفع خطر آتش‌ سوزی و انفجار انبار کپسول ‌های گاز مایع در محل ورودی خرمدشت پردیس با حضور سریع نیروهای آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پردیس و سایر واحدهای این مجموعه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – کوروش گلریز اظهار داشت: این آتش‌ سوزی در محل نگهداری و شارژ کپسول‌ های گاز مایع در محل ورودی خرمدشت به آتش ‌نشانی اطلاع داده شد و بلافاصله سه اکیپ از ایستگاه‌های آتش ‌نشانی شهرداری پردیس به محل اعزام شده و نسبت به اطفای حریق اقدام کردند.

گلریز ادامه داد: تعداد ۵۰۰ کپسول گاز مایع بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی روی هم انبار شده بودند و با نشت گاز از یکی از کپسول ‌ها آتش به دیگر کپسول  ‌ها نیز سرایت کرد و باعث انفجارهای پی‌ در پی شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه محل نگهداری این کپسول‌ها در کنار جاده اصلی قرار داشت، دو لاین جاده قدیم به سمت بومهن و به سمت تهران به‌ طور موقت مسدود شد.

سرپرست شهرداری پردیس تصریح کرد: این انسداد به مدت ۱۵ دقیقه انجام شد تا مشکلی برای خودروهای عبوری و دیگر هم‌ وطنانمان به وجود نیاید.

گلریز اظهار کرد: اطفای حریق این محل یک ساعت ادامه داشت و پس از مهار آتش این کپسول‌ ها در مجاورت محل با خاک پوشانده شد.

وی گفت: خوشبختانه این حادثه مجروح و مصدومی نداشت و علت و دلایل این حادثه توسط کارشناسان بررسی و اعلام خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>