زنگ سبز در مدارس گرمسار | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

زنگ سبز در مدارس گرمسار

انتشار: سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۲۸:۰۵ |
کد خبر: 20579 |
بازدید: 56 views |
بدون دیدگاه


گر

گرمسار – ابتکارورامین: امروز در اولین روز از هفته منابع طبیعی زنگ سبز در مدارس شهر گرمسار نواخته شد

به گزارش خبرنگار ما – در گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری مراسم نمادین  روز جهانی درختکاری و  زنگ سبز با حضور رئیس منابع طبیعی  آبخیزداری گرمسار و دیگر مسئولان در دبستان دخترانه سعادت گرمسار نواخته شد .

 در این مراسم دانش آموزان با شعار ((من درخت را دوست دارم))  در ترویج فرهنگ  درخت ودرختکاری و ایجاد فضای بهتر و تاثیرگذار در جهت افزایش  فرهنگ طبیعت دوستی و فضای سبز تاکید کردند .

در پایان این مراسم چند اصله نهال با نام دانش اموزان این مدرسه کاشته شد  تا  در  حفظ و نگهداری این نهال ها با نام خودشان تلاش بیشتری نمایند .

رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری گرمسار:

 ترویج فرهنگ حفظ منابع طبیعی  در میان نسل نوجوان و جوان

 اسماعیل عرب معصومی؛ رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری گرمسار با اعلام این مطلب گفت: در هفته گرامیداشت  درختکاری به دنبال ایجاد فرهنگ و روحیه حفظ فضای سبز و منابع طبیعی هستیم در این میان جامعه هدف کودک و نوجوان در اولویت است .

رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری گرمسار در ادامه گفت: شهرستان گرمسار به دلیل زیست بوم و نوع آب و هوای خاص در  زمینه ایجاد فضای سبزو  پوشش گیاهی مناسب نیازمند یک برنامه تنظیم شده و مدون است و در این راه بسیاری از اقدامات حوزه  منابع طبیعی و آبخیزداری با تحقیقات میدانی در میدان عمل صورت می گیرد و مشارکت دستگاه های اجرایی رکن مهم اجرای طرح های آبخیز داری است .

 عرب معصومی در ادامه اظهار داشت: مشارکت مردمی در حفظ منابع طبیعی می تواند  شهر سبز را در ذهن ها و افکار به ثبت برساند و افزایش درختکاری در روز های پایانی سال در  برنامه ها است .

 وی افزود: هر گرمساری یک درخت از برنامه های  هفته منابع طبیعی در گرمسار است تا  همه مردم در حفظ فضای سبز پیرامون خود تلاش و کوشش نمایند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>