نشست فرماندار شهرستان دماوند با معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

نشست فرماندار شهرستان دماوند با معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور برگزار شد

انتشار: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۰۶:۵۷ |
کد خبر: 20562 |
بازدید: 55 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: امروز نشست فرماندار شهرستان دماوند با معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور در محل فرمانداری دماون برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – در این نشست که در دفتر فرماندار شهرستان دماوند برگزار و مسائل و مشکلات مهم شهرداریهای شهرستان همچون مدیریت پسماند، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، سگهای ولگرد و کشتارگاه دماوند توسط فرماندار شهرستان دماوند مطرح شد.

مجید صفری فرماندار شهرستان دماوند به ارائه گزارشی از تشکیل سازمان پسماند شهرستانهای دماوند و پردیس پرداخت و اظهار داشت: شرکت پسمان مدیریت جامع جمع آوری زباله و دفع اصولی آن را برای ۲ شهرستان دماوند و پردیس بر عهده دارد.

وی افزود: این شرکت تا به امروز فعالیتهای بسیاری در این زمینه در منطقه گندک انجام داده اما برای پیشرفت کار نیازمند کمکهای دولتی است تا بتواند به هدف خود در این زمینه یعنی دفع اصولی پسماندهای ۲شهرستان دست یابد.

فرماندار شهرستان دماوند همچنین به موضوع لزوم نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به خصوص تاکسی در شهرستان اشاره کرد و خواستار کمک سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به این منظور شد.

در ادامه این نشست هیربد معصومی معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به ارائه راهکارهایی به منظور رفع مشکلات بیان شده پرداخت و تصریح کرد: شهرستان دماوند به لحاظ نزدیکی به تهران، عبور دو شاهراه اساسی در موقعیت حساسی قرار دارد و به همین جهت موضوعات اساسی را ردر حوزه شهری شهرستان با جدیت دنبال می کنیم.

وی به موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری اشاره کرد و افزود: سازمان شهرداریها و دهیاری ها هم در قسمت حمل و نقل بار و هم در قسمت مسافر برنامه های متعددی دارد به صورتی که در حوزه مسافر و در تاکسی در دولت تدبیر و امید تعداد ۷۰هزار خودرو نوسازی شده است و این روند ادامه دارد و شهرستان دماوند نیز می تواند از این امکان بهره مند شود.

معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور در ادامه با اشاره به موضوع پسماند خاطرنشان ساخت: با توجه به کارهای صورت گرفته شده و اینکه این شرکت با محوریت ۲ شهرستان شکل گرفته با نگارش نامه ای به انضمام گزارشات مربوطه می تواند از تخصیص اعتبار ویژه در این زمینه بهره مند کردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>