۱۱ هکتار از اراضی ملی در منطقه «آرو» دماوند رفع تصرف شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

۱۱ هکتار از اراضی ملی در منطقه «آرو» دماوند رفع تصرف شد

انتشار: یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۲۱:۳۲ |
کد خبر: 20544 |
بازدید: 52 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از رفع تصرف ۱۱هکتار از اراضی ملی منطقه «آرو» شهرستان دماوند خبر داد و گفت: این اراضی ۵ سال قبل توسط ۶ نفر تصرف شده بود.

به گزارش خبرنگار ما- علی خلیلی اظهار کرد: بیش از ۱۱ هکتار از اراضی ملی در محدوده منطقه «آرو» دماوند که قبلاً توسط تعداد ۶ نفر از اشخاص بومی آن منطقه تصرف شده بود، به صورت خودجوش و از طریق برگزاری کلاس‌های توجیهی ترویجی آزاد شد.

وی گفت: این افراد اقدام به کشت و زراعت و نیز درختکاری در قسمت‌هایی از این زمین کرده بودند که از طریق تعامل و برگزاری مکرر جلسات توجیهی ترویجی و بدون توسل به قانون رفع تصرف شد و به دامن بیت‌المال بازگشت.

خلیلی گفت: همچنین اراضی موصوف حدود پنج سال گذشته توسط متصرفین تصاحب شده بود.

وی برگزاری کلاس توجیهی و ترویجی و آگاه‌سازی مردم از قوانین منابع طبیعی را یکی از بهترین راه‌های حفاظت و صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی و حقوق بیت‌المال دانست و گفت: متاسفانه افرادی که دارای سند منگوله دار مربوط به این اراضی هستند، به معنای مالک بودن نیست و این سندها اهلیت انتفاع ندارد و از نظر قانون گذار باطل است که برگزاری این کلاس ها، افراد را آگاه می کند.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از۲بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>