رمان «همیشه دختر» در شهرری رونمایی شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

رمان «همیشه دختر» در شهرری رونمایی شد

انتشار: یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۲۱:۱۹ |
کد خبر: 20543 |
بازدید: 51 views |
بدون دیدگاه


ری

ری- ابتکارورامین: رمان « همیشه دختر» نوشته حجت السلام محمد ترکاشوند در برنامه اسفندگاه هنرمندان شهرستان ری رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ما- محمد ترکاشوند نویسنده کتاب در این مراسم گفت: رمان «همیشه دختر» ارائه‌دهنده نگاهی ویژه به زندگی مشترک و اجتماعی از زاویه نگاه زنان است که سعی کرده با دوری از کلیشه‌های رایج در خلق چنین داستانی در نهایت به ترسیم سیمایی از نوع صحیح سبک زندگی مومنانه دست پیدا کند.

وی افزود: «همیشه دختر» با سفر زیارتی دختری به نام فریده آغاز می‌شود، که با جمعی از دوستانش راهی مشهد مقدس می‌شود. سفر در این میان از سویی بهانه‌ای است برای آشنا شدن با روحیات و ذهنیات تیپ اجتماعی فریده که می‌توان از آن‌ها به عنوان بخش قابل توجهی از طبقه اجتماعی دختران جوان ایران یاد کرد و از سوی دیگر راهی برای آشنا شدن با طیف‌های فکری مختلف جاری در زندگی زنانه امروز، استدلال‌ها، نوع نگاه و حتی ایدئولوژی زنانه است.

سید محمد موسوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز در این مراسم گفت: توسعه برنامه های فرهنگی و هنری، به ویژه در حوزه کتابخوانی، همواره مورد نظر این اداره است و طی دو سال متوالی شهرستان ری به عنوان نامزد کتاب و شهر برگزیده کتابخوانی در کشور معرفی شد.

وی افزود: ایجاد مجتمع های فرهنگی و هنری و توسعه برنامه ها در سایر بخش های تابعه شهرستان ری از برنامه های سال آینده این اداره خواهد بود.

گفتنی است در این برنامه سرپرست معاونت سیاسی و انتظامی فرمانداری ویژه شهرستان ری حضور و تنی چند از هنرمندان نیز اجرای برنامه داشتند.

این برنامه که پنجاهیمن نشست هنرمندان شهرستان ری بود، به همت کانون هنرمندان رازوک و با همکاری موسسه‌ افق هنر پارسان، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منطقه ۲۰ و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>