تخصیص ۱۰ میلیارد ریال به ساماندهی سگ های بی سرپرست پردیس | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

تخصیص ۱۰ میلیارد ریال به ساماندهی سگ های بی سرپرست پردیس

انتشار: پنج شنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۰۰:۵۷ |
کد خبر: 20499 |
بازدید: 55 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: رئیس شورای اسلامی شهر پردیس با بیان اینکه ارتقای سطح سلامت شهروندان یکی از مهمترین دغدغه های اعضای شورای اسلامی پردیس است، از اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به منظور ساماندهی سگ های بی سرپرست در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – سیدعلی موسوی جوردی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: توجه به موضوع سلامت شهروندان همواره مورد توجه اعضای شورای اسلامی پردیس از ابتدای شکل گیری تا کنون بوده و هست.

وی ادامه داد: از جمله مهمترین مصادیق این مهم می توان به مبحث ساماندهی سگ های فاقد سرپرست سطح شهر با رویکرد و اتخاذ دو سیاست همزمان «رفع مزاحمت و دورسازی آنها از نقاط مسکونی» و همچنین «خودداری از اجرای طرح های منسوخ معدوم سازی» اشاره کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: بدین ترتیب مدیریت شهری پردیس بر اساس بخشنامه ابلاغی وزارت کشور حرکت به سوی طرح زنده گیری و اجرای شیوه های نوین شامل اقدامات پنجگانه زنده گیری، واکسیناسیون، قرنطینه، عقیم سازی و رهاسازی را جایگزین روش های منسوخ گذشته کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس از تخصیص اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به منظور ساماندهی سگ های بی سرپرست در این شهر خبر داد و گفت: با بهره گیری از بودجه یاد شده اموری شامل احداث مرکزی مجهز برای نگهداری از سگ های بی سرپرست، اجرای طرح های زنده گیری، عقد قرارداد با پیمانکار متخصص در این حوزه و … محقق می شود.

موسوی در پایان یادآور شد: امروز نشستی با حضور مسئولان مرتبط با مبحث ساماندهی سگ های بی سرپرست در محل فرمانداری تشکیل شد و طبق مصوبات جلسه مذکور مقرر شد از این پس در سایه تعامل و همکاری شورای اسلامی و شهرداری پردیس، فرمانداری شهرستان، شبکه دامپزشکی و دیگر ارگان های دولتی و مردم نهاد، این امور بسیار بهتر از گذشته صورت گیرد.

به گفته وی، مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس ضمن عذرخواهی از مزاحمت های ناشی از وجود سگ های ولگرد اظهار امیدواری کرد تا در سایه تلاشی مضاعف شاهد رفع مشکلاتی از دست باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>