خدمت‌رسانی به خانواده شهدا در اولویت کاری دستگاه‌های اجرایی قرچک قرار دارد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

خدمت‌رسانی به خانواده شهدا در اولویت کاری دستگاه‌های اجرایی قرچک قرار دارد

انتشار: شنبه, ۵ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۴:۳۶:۲۱ |
کد خبر: 20453 |
بازدید: 50 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان قرچک گفت: خدمت‌رسانی به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت کاری دستگاه‌های اجرایی این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار ما – مسعود مرسل‌پور در این خصوص اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ازجمله اهداف مهم برگزاری مراسم‌های انجام‌شده در طول سال است و به‌واسطه تلاش‌های امور ایثارگران فرمانداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قرچک جلسات خوبی در راستای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شورای مشورتی برگزارشده است.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قرچک با تعامل بسیار خوب و خدمت‌رسانی به خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان عملکرد ارزنده و شایسته‌ای از خود به‌جای گذاشته است.

رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان قرچک گفت: شهرستان قرچک با بیش از ۲۷۵ هزار جمعیت، ۳۷۰ شهید والامقام دفاع مقدس و انقلاب، ۷۵۰ جانباز سرافراز، ۷۳ آزاده، ۲۱ شهید مدافع حرم اهل‌ بیت (ع) و سه جانباز مدافع حرم دارد.

مرسل‌پور به اهم فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران فرمانداری این شهرستان اشاره کرد و افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران قرچک از اداره‌های تازه‌ تأسیس در این شهرستان بعد از شهرستان‌شدن قرچک است و هم‌اکنون دارای ساختمان اداری مجهز جهت خدمت‌رسانی به جامعه هدف است.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قرچک با اخذ زمین از شهرداری و ساخت ساختمان اداری در سال ۹۴ بااعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ میلیون تومان در دو طبقه تکمیل و تجهیز شد.

فرماندار شهرستان قرچک، به کسب رتبه برتر شهرستان قرچک در طرح سپاس استان تهران اشاره کرد و افزود: دو مرحله طرح سپاس دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با حضور مسؤولان شهرستان قرچک و استان تهران برگزار شد که این شهرستان توانست رتبه برتر را کسب کند.

مرسل‌پور از تصویب ۳۰ مصوبه در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قرچک طی سال گذشته خبر داد و افزود: در سال ۹۵ طی چهار جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با ۳۰ مصوبه تصویب و به اجرا رسید.

وی افزود: در سال ۹۶ با برگزاری سه جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ۲۰ مصوبه تصویب‌شده که تمامی این مصوبات به نتیجه رسید.

رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان قرچک، به برگزاری منظم جلسات شورای مشورتی ایثارگران شهرستان قرچک در سال ۹۵ و ۹۶ خبر داد و افزود: در سال ۹۵ جلسات شورای مشورتی ایثارگران با ۱۰ مصوبه برگزار شد، که کلیه این مصوبات اجرایی شد و در سال ۹۶ این جلسات با حضور اعضای آن‌که از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان است به‌طور منسجم و منظم با پنج مصوبه برگزارشده است.

مرسل‌پور از پیگیری و نصب تابلوی سرداران شهید شهرستان توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران با مشارکت شهرداری خبر داد و افزود: در جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مصوب شده که تمامی تابلوهای مزین به تمثال شهدا تعویض و بازسازی شود که این مهم انجام شد و تمامی این تابلوها تعمیر و برنوشته‌های آن‌ها تعویض شد.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه شورای واگذاری معابر شهرستان قرچک مصوب شد که اماکن، معابر و کوچه‌ها به نام شهدای گران‌قدر دفاع مقدس و مدافع حرم واگذاری شود و این مهم در دستور کار شهرداری و دهیاری‌ها قرار گرفت و هم‌اکنون این نام‌گذاری‌ها به اتمام رسیده است.

رئیس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان قرچک، با بیان اینکه خدمت‌رسانی به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران در اولویت کاری دستگاه‌های اجرایی این شهرستان است، تصریح کرد: به‌تمامی مدیران و دستگاه‌های اجرایی طی مصوبه که در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به تصویب رسید، اعلام شد که در طول سال با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و مسؤول امور ایثارگران فرمانداری با والدین معظم شهدا، جانبازان و آزادگان دیدار داشته باشند و گزارش این مهم به استانداری ارسال‌شده است.

مرسل‌پور به دیگر برنامه‌های صورت‌گرفته همچون برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان در سالروز ورود آزادگان، برگزاری یادواره شهدا، پیگیری مسائل خاص جامعه هدف از ادارات و مسؤولان مربوطه، پیگیری وضعیت دانش‌آموزان طرح شاهد در مدارس شاهد و طرح پراکنده، مشارکت و برگزاری مراسم تشییع و تدفین شهدای مدافع حرم و تفحصی، انجام منظم پایش سلامت خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، پیگیری امور درمانی والدین معظم شهدا، پیگیری مناسب‌سازی معابر ویژه جانبازان، سامان‌دهی مزار مطهر شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم، انجام تبلیغات محیطی شهری با موضوع ایثار و شهادت، اختصاص و پیگیری وام مسکن ایثارگران، وام اشتغال و کارآفرینی و وام‌های بانک‌های عامل جهت جامعه هدف، گل‌باران مزار مطهر شهدا در ایام سال، پیگیری مسائل حقوقی جامعه هدف و تعامل سازنده با ادارات، نصب تصاویر شهدا در روستاها با مشارکت بخشداری و دهیاری‌ها، برگزاری منظم مشاوره کمیسیون پزشکی در بنیاد جهت افزایش درصد جانبازان، پیگیری جهت اعتبارسازی وام صندوق شاهد و ایثارگر اشاره کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>