پایش معضلات اجتماعی کهریزک جهت پیشگیری از معضلات اجتماعی شهر | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

پایش معضلات اجتماعی کهریزک جهت پیشگیری از معضلات اجتماعی شهر

انتشار: شنبه, ۵ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۴:۳۶:۰۸ |
کد خبر: 20452 |
بازدید: 59 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: جلسه فصلی کمیته آسیب های اجتماعی شهرداری کهریزک با هدف پایش معضلات اجتماعی شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – خانم آسترکی گفت: بنا به تاکید شهردار کهریزک و در راستای منویات مقام معظم رهبری ، کمیته آسیب های اجتماعی شهر کهریزک تشکیل و بررسی معضلات اجتماعی شهر و ارائه راهکار مناسب جهت رفع آسیب های اجتماعی در دستور کار این کارگروه قرار گرفت.

مسئول واحد آسیب های اجتماعی شهرداری کهریزک در تکمیل این خبر گفت: آخرین جلسه هم اندیشی کمیته آسیب های اجتماعی در سال ۹۶ با حضور نمایندگان کارگروه‌های اجتماعی تشکیل و اقدامات انجام شده در خصوص پایش معضلات اجتماعی شهر مطرح و راهکارهای لازم جهت پیشگیری، کنترل و کاهش مشکلات اجتماعی در این کمیته مصوب شد.

وی اظهار داشت: براساس گزارش های ارائه شده ۳۵ کارتن خواب در سطح شهر شناسایی شده اند که باتوجه به سردبودن هوا و نداشتن سرپناه مناسب از سوی نیروهای واحد آسیب های اجتماعی به گرمخانه های تهران انتقال داده شده اند.

آسترکی خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر کهریزک و واقع شدن این منطقه در حاشیه جنوبی شهر، معتادان متجاهر شهرهای همجوار نیز در این منطقه سکونت دارند که باتوجه به رایزنی های انجام شده با مرکز ترک اعتیاد شفق مقرر شده است بخشی از ظرفیت این مجموعه به معتادان خیابانی حاضر در شهر اختصاص یابد که این همکاری نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی شهر دارد.

مسئول واحد آسیب های اجتماعی در ادامه به آمارهای اعلام شده از سوی کارشناسان مرکز بهداشت شهر کهریزک اشاره کرد و گفت: بر اساس پایش های انجام شده میزان اعتیاد، خشونت در منزل و کودکان کار یکی از شاخص ترین معضلات اجتماعی و زیرساختی شهر محسوب  می شود که برنامه های متعددی جهت پیشگیری از این معضلات در اولویت برنامه های کارگروه های آسیب های اجتماعی قرار گرفته است که در سال ۹۷ به اجرا درخواهد آمد.

آسترکی در پایان اظهار داشت: نماینده خیرین مرکز بهداشت و سلامت شهرکهریزک به عنوان یکی از بازوهای اجرایی شهر در حوزه آسیب های اجتماعی ظرفیت لازم جهت ایجاد پایگاه های سلامت در شهر کهریزک را اعلام کرد که مقرر شد در جلسه ای با حضور شهردار کهریزک این ظرفیت بررسی و راهکارهای لازم جهت راه اندازی پایگاه های سلامت در دستور کار مدیریت شهری قرار بگیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>