سومین نمایشگاه محصولات تولیدی بانوان کارآفرین در قرچک افتتاح شد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

سومین نمایشگاه محصولات تولیدی بانوان کارآفرین در قرچک افتتاح شد

انتشار: پنج شنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۲۰:۴۴ |
کد خبر: 20445 |
بازدید: 62 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: سومین نمایشگاه و فروشگاه محصولات تولیدی بانوان کارآفرین شهرستان قرچک در محل دائمی نمایشگاه های این شهرستان برپا شد.

به گزارش خبرنگار ما – سومین نمایشگاه (مهر ثمین) ویژه فروش محصولات بانوان کارآفرین و دستاوردهای دختران شهرستان قرچک با حضور معاون سیاسی فرمانداری و دیگر مسئولان در محل نمایشگاه های دائمی شهرستان قرچک برگزار شد.

در این نمایشگاه محصولات تولیدی بانوان کارآفرین از جمله قالی، ظروف سفالی، گلیم، تابلوهای معرق، جعبه های هدیه، شیرینی، محصولات حجاب و غیره با برپایی ۳۰ غرفه و به منظور نمایش توانمندی بانوان در معرض دید و فروش علاقه مندان قرار گرفته است.

این نمایشگاه از روز پنج شنبه سوم اسفند ماه در قرچک، بلوار اصلی، روبروی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی به مدت ۱۰ روز  از ساعت ۹ تا ۲۰ پذیرای علاقمندان است.

آداب و رسوم و خرده فرهنگ های موجود در شهرستان قرچک در قالب نمایشگاه ها به مردم منطقه و استان معرفی می شود و بدلیل فرهنگ و آداب های متنوع و موقعیت جغرافیایی ویژه در استان تهران در این مسیر پیشرفت قرار دارد.

زمینه بازاریابی و فروش محصولات تولید شده از سوی زنان به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها بانوان در سطح شهرستان است.

منیره لطیفی مهر مسئول اموربانوان و خانواده فرمانداری قرچک در این مراسم اظهار داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد پویایی در بین این قشر، شناسایی زنان فعال، ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بین خانواده‌ها خصوصاً جوانان است.

 قر۱

وی گفت: با امید خدا و همکاری خالصانه مسؤولین و اعضاء دربرگزاری این نمایشگاه در سطح شهرستان گام مؤثری در جهت ارتقاء نقش زنان در جامعه برداشته خواهد شد.

لطیفی مهر تصریح کرد: تاکنون تلاش شده بانوان را به سمت بهره‌مندی از توانمندی‌ های آن‌ ها سوق دهیم و در این مسیر اقدامات مطلوبی صورت گرفته است  و انشاالله خروجی این نمایشگاه ها اشتغال‌ زایی گسترده‌ ای را به همراه خواهد داشت.

وی افزد: خوشبختانه در این نمایشگاه شاهد آثار بسیار ارزنده‌ای هستیم که کاملا متناسب با فرهنگ و ارزش اسلامی بوده که به ‌خوبی در صورت حمایت با تهاجم فرهنگی مقابله خواهد شد.

مسئول اموربانوان و خانواده فرمانداری قرچک خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین بازخوردهای این نمایشگاه می‌توان به کمک به اقتصاد خانواده و منطقه و همچنین به نمایش صنایع دستی محلی اشاره کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه بهبود فضای اشتغال  و بستر سازی برای جذب زنان نخبه و صاحب اندیشه برای کار آفرینی و رفع مشکلات از مهمترین اهداف امور بانوان قرچک می باشد، بیان کرد: بانوان  تحصیل کرده جوان با دیدن الگو های زنان کار آفرین، به سمت کارآفریتی  و تولیدی تشویق شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>