نهضت فرا گیر درختکاری در گرمسار | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

نهضت فرا گیر درختکاری در گرمسار

انتشار: چهارشنبه, ۲ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۲۳:۳۵ |
کد خبر: 20432 |
بازدید: 54 views |
بدون دیدگاه


گر

گرمسار – ابتکارورامین: فرماندار گرمسار گفت: با توجه به اهمیت فضای سبز در شهرستان گرمسار یک نهضت فراگیر نهضت درختکاری و و نهضت سبز در شهرستان گرمسار ایجاد می شود .

به گزارش خبرنگار ما – داریوش طاهری؛ فرماندار گرمسار گفت: در سال ۹۷ به ازای هر فرد در گرمسار یک درخت مثمرو غیر مثمر کاشته خواهد شد و این نهضت فراگیر سبز ودرختکاری با هدف توسعه فضای سبز در محدوده های شهریو ورودی های غربی و شرقی توسعه پیدا خواهد کرد .

فرماندار گرمسار در ادامه افزود: در برنامه های سال بعد کمر بند سبز در محدوده جاده گرمسار تا ایوان کی ایجاد خواهد و بیش از ۵۰ هزار اصله نهال با همکاری منابع طبیعی و سازمان امور آب در جهت تامین منابع آب این طرح اجرا خواهد شد .

طاهری در ادامه به تلاش هماهنگ دستگاه های اجرایی برای اجرای این طرح مهم در جهت ایجاد فضای سبز و شاداب در شهرستان گرمسار اشاره کردو اظهار داشت: طرح سبز در گرمسار می تواند یک انقلاب بزرگ در بخش درختکاری باشد و اسفند ماه ماه طلایی برای ورود نهال ها است .

وی در ادامه افزود: استفاده از درختان با عمر بالا و همگون با آب و هوای گرم و خشک شهرستان و کم آب بودن نهال ها از ویژگی های انتخاب نوع در ختان در این طرح مهم شهرستان گرمسار است .

فرماندار گرمسار از برنامه ریزی برای ایجاد ۲۰ درصد از فضای شهرک ها و ناحیه های صنعتی به فضای سبز مناسب در سال ۹۷ و پایان سال جاری خبرداد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>