ایجاد شرکت پسماند شهری در جنوب شرق استان | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

ایجاد شرکت پسماند شهری در جنوب شرق استان

انتشار: دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۱۳:۳۷ |
کد خبر: 20387 |
بازدید: 51 views |
بدون دیدگاه


پا

پاکدشت –ابتکارورامین: استاندار تهران در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مشترک با کمیته شهرستان پاکدشت از ثبت شرکت پسماند (ویژه زباله های شهری) تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – نوزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مشترک با دهمین کمیته برنامه ریزی شهرستان ها با محوریت برنامه ریزی برای شهرستان پاکدشت امروز ٣٠بهمن ماه به ریاست استاندار و با حضور معاون عمرانی استانداری ،رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ،نماینده مردم شهرستان پاکدشت ،فرماندار و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در محل سالن جلسات فرمانداری پاکدشت برگزار شد.

استاندار تهران خواستار جدی گرفتن موضوع پسماند از سوی شهرداران استان شد و تأکید کرد:امسال در بودجه سال ٩٧ رقم خوبی از سوی دولت به مدیریت پسماند تخصیص داده شده و اگر به فکر تأسیس شرکت های پسماند نباشیم نمی توانیم از این بودجه سهمی داشته باشیم.

مقیمی با اشاره به این نکته که در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان که مشترک با شهرستان ها برگزار می شود برنامه ریزی برای ۴سال آینده شهرستان ها انجام می شود خواستار مشارکت و ارائه نظرات کارشناسی اعضای جلسه شد.

وی اراضی شهرستان پاکدشت را زرخیز و مستعد توسعه بخش کشاورزی استان توصیف کردوافزود:برای صیانت از این اراضی باید سایت پسماند (زباله سوز)ویژه ی شهرستان های جنوب شرق استان (پاکدشت،ورامین،قرچک و پیشوا)و با سهامداری ٨شهر برای پسماند شهری ایجاد کنیم.

رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران از ثبت شرکت پسماند (ویژه زباله های شهری) تا پایان سال جاری خبر داد و گفت:کارهای مربوط به عملیات اجرایی این شرکت وجانمایی آن از اول تیرماه سال آینده آغاز می شود.

مقیمی در ادامه با اشاره به استقرار سه شهرک صنعتی در شهرستان پاکدشت خواستار تعیین تکلیف پسماند صنعتی این شهرستان شد و تصریح کرد:کارهای مطالعاتی و جانمایی مربوط به ایجاد سایت شماره یک پسماند صنعتی انجام شده و عملیات مربوط به احداث راه دسترسی به این مرکز در آینده ای نزدیک آغاز خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>