حفظ و نگهداری از درختان یکی از اولویت‌های مهم در جهت مناسب‌سازی شهری است | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

حفظ و نگهداری از درختان یکی از اولویت‌های مهم در جهت مناسب‌سازی شهری است

انتشار: دوشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۵۲:۴۲ |
کد خبر: 19929 |
بازدید: 117 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: شهردار قرچک از تداوم اجرای عملیات هرس زمستانه و پیرایش درختان معابر شهری خبر داد و افزود: ۳۰ هزار اصله از درختان در قرچک هرس شد.

به گزارش خبرنگار ما – محسن خرمی شریف گفت: عملیات هرس زمستانه درختان معابر، میدان‌ها، بلوارها و بوستان‌های شهر قرچک آغاز و تاکنون بیش از ۳۰ هزار اصله هرس شده و تا آخر دی‌ماه به ۵۰ هزار اصله خواهد رسید.

وی افزود: عملیات هرس و زیباسازی درختان در بوستان‌های بانوان، خبرنگار، ولایت، ۱۵ خرداد، زیباشهر، شهدای گمنام، سعدی، بنفشه و لاله در قالب حذف شاخه‌های بیمار و آلوده، خشکه زنی و تو کشی درختان، انجام‌شده است.

شهردار قرچک با اشاره به اهمیت هرس به‌موقع درختان جهت مناسب‌سازی چهره شهر، اظهار داشت: هرس به‌موقع درختان در سطح شهر قرچک منجر به افزایش تولید شاخه‌های جوان، فرم دهی و حذف شاخه‌های خشک و اضافی و زیباسازی منظر شهری می‌شود.

شریف گفت: حفظ و نگهداری از درختان معابر، میدان‌ها، بلوارها و بوستان‌های شهر قرچک، یکی از اولویت‌های مهم شهرداری در جهت مناسب‌سازی شهری است و در این راستا علاوه بر انجام هرس زمستانه، نسبت به کود دهی درختان نیز اقدام می‌شود.

وی در پایان به شهروندان توصیه کرد، جهت جلوگیری از بروز حوادث و همچنین صدمه زدن به درختان از هرس خودسرانه خودداری نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>