مزار شهدای قیام ١٨ دی شهرری گلباران شد | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

مزار شهدای قیام ١٨ دی شهرری گلباران شد

انتشار: دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۵۳:۴۷ |
کد خبر: 19870 |
بازدید: 194 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: مزار شهدای ١٨ دی (پیشگامان انقلاب اسلامی در شهرری) روز دوشنبه ١٨ دی ماه جاری با حضور خانواده معظم شهدا، جانبازان، اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان شهرستان ری عطرافشانی و گلباران شد.

به گزارش خبرنگار ما – هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در این مراسم گفت: قیام ١٨ دی مردم شهرستان ری یکی از روزهای تاریخ ساز انقلاب اسلامی است که منتهی به تداوم حرکت ملی مردم در جهت پیروزی انقلاب شد.

وی با بیان اینکه رژیم ستم شاهی در این روز چهار تن از جوانان انقلابی شهرستان ری را به شهادت رساند اظهار داشت: مردم شهرستان ری نقش خود را در پیروزی و حفاظت از انقلاب اسلامی به خوبی ادا کرده اند و شهرستان ری از ابتدای آغاز نهضت امام خمینی(ره) همواره مورد توجه مبارزان انقلابی بوده است.

وی ادامه داد: شهرستان ری کانون بسیاری از برنامه ریزی ها و فعالیت های انقلابی ها بوده و مردم این شهرستان پیوسته در کنار امام راحل(ره) و مبارزان بوده اند.

«حسین نصراله» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌ ری نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه ١٨ دی نقطه عطفی در تاریخ این شهرستان است گفت: این روز به نام ‘پیشگامان انقلاب اسلامی’ در شهرستان ری مشهور است که باعث جوش و خروش بیشتر مردم ایران در جهت پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی خاطر نشان کرد: مسئولان، مدیران و مردم شهرستان ری همواره به این روز توجه ویژه داشته اند و همیشه در ١٨ دی برای غبار روبی و عطرافشانی قبور شهدا پیشگام بوده اند.

مردم شهرری در ١٨ دی سال ۵٧ با یک حرکت انقلابی علیه رژیم استبدادی پهلوی، قیامی ماندگار در تاریخ ایران ثبت کردند که همزمان با سالروز این حرکت حماسی مراسمی با حضور مسئولان ارشد شهرری به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای این حرکت تاریخ ساز برپا می شود.

گفتنی است، قیام ١٨ دی ١٣۵٧ مردم شهرری بنا به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در ١۶دیماه سال ۵٧ مبنی بر مبارزه با حکومت ستمشاهی صورت گرفت که منجر به شهادت چهار تن از مبارزان با نام های شهید قاسم سبزعلی، شهید عباس ملکی، شهید علی اصغر طرق رودی و شهید علی کوهی نژاد و مجروح شدن شمار دیگری از هموطنان شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>