نقاط اسکان اضطراری و نقشه خروج امن قرچک ظرف ۴۸ ساعت مشخص شود | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

نقاط اسکان اضطراری و نقشه خروج امن قرچک ظرف ۴۸ ساعت مشخص شود

انتشار: سه شنبه, ۵ دی ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۵۴:۳۴ |
کد خبر: 19747 |
بازدید: 71 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک تاکید کرد: نقاط اسکان اضطراری و نقشه خروج امن قرچک ظرف ۴۸ ساعت مشخص شود.

به گزارش خبرنگار ما – سومین ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک پس از زلزله در استان تهران به ریاست مسعود مرسلپور فرماندار و با حضورعلیرضا رشیدیان معاون عمرانی فرمانداری، محسن شریف شهردار، دادستان، فرمانده انتظامی، رئیس شورای اسلامی شهر، دهیاران و دیگر اعضا این ستاد در محل فرمانداری تشکیل شد.

مسعود مرسلپور در این جلسه اظهار داشت: هرگاه بحرانی مانند زلزله و یا سیل صورت میگیرد، وظیفه تمامی اعضای ستاد و همه دستگاهها این است که اولویت را به حل بحران اختصاص دهند.

وی افزود: آمادگی برای مقابله با زلزله از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاههای اجرایی می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند و با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند.

مرسلپور گفت: شهرداری، بخشداری مرکزی و دهیاران با همکاری حوزه معاونت عمرانی فرمانداری در اسرع وقت نسبت به جانمایی و تأمین محل های اسکان اضطراری در هنگام وقوع زلزله اقدام لازم معمول و در اسرع وقت از طریق سایت ها و خبرگزاری های معتبر به اطلاع عموم مردم و مدیرات ادارات و دبیرخانه ستاد مدیریت بحران اعلام نمایند .

وی افزود: شهرداری، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، شورای شهر و پلیس راهور با همکاری معاونت عمرانی فرمانداری مبنی بر تشکیل کمیته چهار جانبه جهت مشخص کردن ۱۳ نقطه امن و همچنین راه های امن خروجی را ظرف ۴۸ ساعت تعیین و بعد از تأیید بروشور کاملی را از موارد ذکر شده در اختیار شهروندان محترم قرار دهند.

فرماندار قرچک تاکید کرد: توسط شهرداری و اداره راه و شهرسازی با هماهنگی معاونت عمرانی فرمانداری نسبت به بازآفرینی مناطق حاشیه نشین و بازنگری در افزایش توسعه بافت فرسوده شهر قرچک اقدام لازم صورت گیرد.

مرسلپور بیان داشت: شهرداری قرچک با همکاری اداره ورزش و جوانان و معاونت عمرانی فرمانداری از امکانات اماکن ورزشی بازدید و نواقص مربوطه را به دبیر خانه ستاد مدیریت بحران ارسال نمایند .

وی افزود: هر یک از ادارات شهرستان قرچک نسبت به تهیه شناسنامه مدیریت بحران آن اداره که شامل کلیه مشخصات ساختمانهای موجود، امکانات موجود، ادوات و ماشین آلات، دیگر واحد های مرتبط با آن اداره، تهیه نقشه GIS، مکان یابی تاسیسات  و مشخص کردن آن روی نقشه شهری و روستایی به صورت مجلد اقدام کرده و در اسرع وقت به دبیرخانه ستاد مدیریت بحران شهرستان ارسال نمائید .

فرماندار قرچک تاکید کرد: کارگروهی در جهت رفع مشکلات قنوات شهرستان قرچک توسط  شهرداری، جهاد کشاورزی ، امور آب منطقه ای، شرکت راه آهن استان تهران با محوریت ستاد مدیریت بحران تشکیل و نتیجه را به دبیرخانه ستاد ارسال نمائید.

وی گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان قرچک با همکاری اداره مخابرات نسبت به آموزش همگانی از طریق پیامک و یا تلفن های گویا در زمان قبل و بعد از زلزله در حوزه شهری و روستایی به عموم شهروندان اطلاع رسانی نماید.

مرسلپور تاکید کرد: اداره آموزش و پرورش، بخشداری و شهرداری با تهیه بروشور و دیگر موارد اطلاع رسانی و همچنین آموزش های لازم نسبت به چگونگی پیشگیری ، مقابله با زلزله را در مدارس شهر وروستا اقدام کند.

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک در پایان گفت: کلیه نهادها  و ادارات شهرستان قرچک نسبت به تهیه اقلام ضروری مانند چادر، لوازم گرمایشی، مواد غذایی برای استفاده در هنگام زلزله و دیگر بلایای طبیعی به جهت اهمیت موضوع در اسرع وقت اقدام و دبیرخانه ستاد مدیریت بحران مکانی را جهت دپوی کمک های مردمی و ادارات مشخص نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>