سازمان های مردم نهاد، نمادی از قوه به فعل درآمدن ظرفیتهای مردمی است | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

سازمان های مردم نهاد، نمادی از قوه به فعل درآمدن ظرفیتهای مردمی است

انتشار: شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۴۳:۱۶ |
کد خبر: 19459 |
بازدید: 58 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: سازمان های مردم نهاد، نمادی از قوه به فعل درآمدن ظرفیتهای مردمی است.

به گزارش خبرنگار ما – مسعود مرسلپور در سومین جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد شهرستان قرچک در سال جاری ضمن تبریک دهه وحدت به اهمیت دولت نسبت به سازمان های مردم نهاد اشاره ای داشت.

وی به اصل مهم مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره داشت و افزود: بر اساس سیاست های کشور، محور تمامی امور و فعالیت ها مردم می باشند و این مهم مؤکداً در سخنان مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری آمده است.

ایشان، با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد، نمادی از قوه به فعل درآمدن ظرفیتهای مردمی است، واگذاری امور مردم به خود آنها را عینیت بخشی به نظام مردم سالاری دینی عنوان کردند و سرانجام کشوری که از مردم جدا باشد را سقوط دانست.

 قر۱

فرماندار شهرستان قرچک از سازمان های مردم نهاد خواست با وجود مشکلات، از انجام فعالیت دلسرد نشوند، چرا که مسئولان کشور و همچنین مسئولان استانی و شهرستانی بر این باورند که سمن ها بازوی توانمند دولت محسوب می شوند، به همین دلیل تمام توان خود را برای رفع مشکلات آنها بکار می گیرند.

گفتنی است، سومین جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد شهرستان قرچک به ریاست مسعود مرسلپور فرماندار و با حضور علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و مدیران و نمایندگان فعال سمن ها در دفتر فرماندار تشکیل شد.

 قر۲

در پایان این جلسه مصوبات همچون مصوبه سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۲ به شهرستان ورامین مبنی بر احداث خانه جوان در قرچک از سوی فرمانداری پیگیری گردد، دستورالعمل نحوه همکاری ادارات و ارگانهای شهرستان با سازمان های مردم نهاد از سوی فرمانداری و سمن ها تهیه و برای اجرا به تمامی دستگاههای اجرایی ابلاغ گردد، ادارات شهرستان در برگزاری همایشها، برنامه ها و جشنواره های خود از توان سازمان های مردم نهاد بهره گیرند، در اولین اقدام جُنگ شادی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دهه فجر با مدیریت و مسئولیت سازمان های مردم نهاد و همکاری بخشداری مرکزی، شهرداری و شورای اسلامی شهر، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و صنعت، معدن و تجارت صورت گیرد، پیشنهاد برگزاری جلسه یا همایش استانی سازمان های مردم نهاد به استانداری اعلام تا نماینده ای از سوی سمن های شهرستان ها در این جلسه حاضر شده و نقطه نظرات و مشکلات مربوط به سمن های هر شهرستان را عنوان نماید و توسط فرمانداری، بخشداری، شهرداری و شورای شهرمکانی به منظور استقرار سازمان های مردم نهاد مشخص و در اختیار آنها قرار داده شود به تصویب رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>