پرداخت بخشی از بدهی‌های تأمین اجتماعی به بیمارستان سوم شعبان در آبان‌ماه سال جاری | پایگاه خبری ابتکار
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷

پرداخت بخشی از بدهی‌های تأمین اجتماعی به بیمارستان سوم شعبان در آبان‌ماه سال جاری

انتشار: شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۴۰:۴۰ |
کد خبر: 19456 |
بازدید: 68 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارآنلاین: رئیس سازمان تامین اجتماعی با اشاره پرداخت بخشی از بدهی‌های تأمین اجتماعی به بیمارستان سوم شعبان در آبان‌ماه سال جاری و پیگیری ارائه خدمات درمانی رایگان به بیمه شدگان تأمین اجتماعی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سید تقی نوربخش در بازدید از بخش‌های مختلف اداره تأمین اجتماعی شهرستان دماوند و شهر رودهن ضمن تبریک هفته وحدت از هماهنگی موجود در شهرستان دماوند ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: موفقیت دستگاه‌ها و ادارات در سایه وحدت حاصل می‌شود.

وی افزود: این بازدید در راستای بررسی مشکلات در بخش‌های بیمه و درمان در شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه و بخش رودهن انجام شد و مسائلی در این خصوص مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی در خصوص بحث بدهی‌های بیمه به بیمارستان سوم شعبان دماوند بیان کرد: بیمه مربوط به آذرماه سال گذشته در آبان‌ماه سال جاری به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شده است و در تهران این هزینه مستقیماً به بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود اما در شهرستان‌ها دانشگاه آن را پرداخت می‌کند که ارقام بدهی در حد سند پرداخت خواهد شد.

نوربخش در خصوص مجموعه ورزشی فنی و حرفه‌ای دماوند گفت: ما حاضریم که این امر به سازمان تأمین اجتماعی منتقل شود و از طریق قانون نیز امکان‌پذیر است.

وی از ارائه تسهیلات به مستمری بگیران بیمه تأمین اجتماعی به نسبت تعداد بیمه شدگان در شهرستان دماوند و بخش رودهن خبر داد.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی در خصوص بیمه رانندگان حمل و نقل برون و درون شهری خاطرنشان کرد: ما در این خصوص مشکل جدی داریم زیرا از سال ۷۸ قانون بیمه اجباری رانندگان در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، اما در سال ۸۹ این موضوع تبدیل به هدفمندی گردید.

*بلاتکلیفی‌ در بیمه رانندگان حمل و نقل درون و برون شهری

نوربخش ادامه داد: به این ترتیب عملاً بلاتکلیفی‌هایی در خصوص بیمه رانندگان حمل و نقل درون و برون شهری به وجود آمد و در حال حاضر حدود سه سال است که هزینه‌ای در این خصوص پرداخت نمی‌شود؛ اما در حال مذاکره با وزارت کشور و سازمان پایانه‌ها در این خصوص هستیم.

وی در خصوص ارائه خدمات در بخش رودهن اظهار داشت: تعهدات سازمان تأمین اجتماعی بر اساس تعداد بیمه شدگان است و قطعاً در رودهن متعهد به ارائه خدمات هستیم و باید به حل مشکلات آن بپردازیم.

*پیگیری وصول مطالبات مراکز درمانی در رودهن طی هفته جاری/ ساخت بیمارستان دماوند در گذشته توسط تأمین اجتماعی صورت گرفته بود

رئیس سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: در بخش درمان به دو صورت دفترچه تأمین اجتماعی و بیمارستان‌ها ارائه خدمات می‌شود و در اینجا قول می‌دهیم که مطالبات مراکز درمانی رودهن را تا حد زیادی در هفته جاری پرداخت کنیم.

نوربخش اضافه کرد: نوع دوم ارائه خدمات به صورت بیمارستانی است که ما در گذشته بیمارستان دماوند را ساختیم که به دانشگاه علوم پزشکی سپرده شد و دستوراتی برای دریافت خدمات رایگان توسط بیمه شده تأمین اجتماعی دادیم که در حال پیگیری است.

*تأمین تخت‌های بستری در رودهن در حیطه وظایف وزارت بهداشت است

وی با اشاره به نبود تخت‌های بیمارستانی در رودهن و حومه گفت: تخت‌های بستری در درجه اول در حیطه وظایف وزارت بهداشت است و طبیعتاً نظام سلامت کشور باید برای آن چاره‌ای بیاندیشد؛ اما آنچه که در حیطه مسئولیت سازمان تأمین اجتماعی است مساعدت در احداث مرکز درمانی می‌باشد.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: با توجه به تعدد بیمه شدگان و قول مساعد شهردار، بخشدار و شورای شهر رودهن در طول هفته آینده بازدیدی برای بررسی ایجاد مرکز درمانی در رودهن انجام می‌شود که در صورت موافقت هیئت مدیره، ارائه گزارش توجیهی و بررسی شرایط در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نوربخش تأکید کرد: از سه سال اخیر ساخت بیمارستان در سازمان تأمین اجتماعی متوقف شده است اما مراکز درمانی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار مورد توجه قرار دارد و به این ترتیب امیدواریم که ساخت این مرکز درمانی در بودجه سال ۹۷ گنجانده شود و شاهد عملیات اجرایی آن باشیم.

وی فضای تأمین اجتماعی شعبه رودهن را مناسب و به نوعی درجه یک خواند و از انجام خدمات غیرحضوری در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>